Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Разум неистощим в соображении понятий, как язык неистощим в соединении слов (А.С.Пушкин).

Твір до ЗНО «Людям якого темпераменту найлегше досягти успіху в житті

На мою думку, не лише темперамент визначає, чи легко людині досягти в житті успіху. Проте він безсумнівно відіграє в цьому певну роль наряду з іншими чинниками – бажаннями людини, її розумінням успіху, здібностями, освіченістю та стартовими умовами. Зважаючи на це, можна припустити, що людям з різними темпераментами буде простіше досягти успіху в різних сферах життя.

Я вважаю, що, обираючи напрямок руху життєвим шляхом, людина має чітко розуміти особливості свого характеру й темперамент включно. Здається, що найважче в житті доводиться меланхолікам, адже їхня надчутливість, вразливість та непостійність будуть заважати їм і в роботі, і в спілкуванні з іншими. Проте варто подивитися на перелік відомих людей – меланхоліків за темпераментом, й одразу розумієш, що їхні внутрішні якості лише допомогли їм досягти висот. Візьмемо для прикладу Білла Гейтса, засновника Microsoft. За темпераментом він меланхолік, і саме його відчуженість від реальності, замкненість, заглиблення у власні думки привели його до нового погляду та цілого прориву в комп’ютерній галузі. Також серед меланхоліків багато видатних діячів мистецтва – М. Гоголь, С. Єсенін, М. Джексон, А. Джолі. Здатність тонко та глибоко відчувати допомагає їм яскраво передавати емоції та думки своєю творчістю.

Мені здається, людям інших трьох темпераментів буде набагато легше досягати успіху, якщо вони присвятять себе публічній діяльності, бізнесу, науці, фінансам, бо вони більш цілеспрямовані та впевнені в собі. Флегматик добре впорається з дослідницькою працею та бухгалтерією, сангвінік – з будь-якою працею, де треба багато спілкуватися з людьми, холерик – з новаторськими проектами, екстремальними завданнями. Яскравим прикладом останнього твердження є характер головної героїні роману «Занесені вітром» М. Мітчелл. Скарлетт О’Хара – типовий холерик, з яскравими, але нестабільними емоціями, сповнена енергії, з суперечливими цілями та не виваженими засобами їх досягнення. Проте її не вдалося зламати ні війні, ні бідності, ні гірким втратам, вона сміливо йшла проти суспільної думки, керуючись внутрішніми поривами більше, ніж холодною розсудливістю. І навіть у момент її поразки, ми віримо, що вона зможе все змінити.

Отже можна зробити висновок, що кожен темперамент дарує людині можливість досягти життєвого успіху, варто лише правильно обрати сферу діяльності. Треба робити ставку на свої сильні та гарні якості, знайти їм застосування, і тоді в людини все вийде.

Загрузка...

Інші приклади з художньої літератури на тему темпераменту

1. Головна героїня поеми «Маруся Чурай» Ліни Костенко – яскравий представник меланхолічного темпераменту. Вона чутлива, поетична, позбавлена схильності до практичної вигоди тонка натура. Її серце просить краси та кохання, їй важко жити в оточенні приземлених людей, бо вона не може вчиняти, як вони. Маруся так і не змогла знайти щастя в житті, лише віддушину в своїх піснях, молитвах, полковництві.

2. Темперамент сангвініка з рисами флегматика допоміг Наталці, головній героїні п’єси І. Котляревського «Наталка Полтавка» відстояти своє право на власний вибір та жіноче щастя. Наталка сильна, смілива, впевнена, оптимістична, але в той самий час добра, весела, дівчина, здатна на стійкі та глибокі почуття, не схиляється перед сильними світу сього, не гониться за вигодою та статусами. Завдяки цьому вона заслужила повагу навіть своїх супротивників та врешті досягла мети – бути з коханим Миколою.

3. Гаррі Поттер, головний герой серії однойменних романів Дж. Роулінг, має яскраві риси сангвіністичного темпераменту. Він не озлоблюється й не впадає у відчай, хоч втратив батьків й живе в умовах притиснення дядьком й тіткою. Він відкритий новому, не гордий, легкий на підйом, дружелюбний, сміливий. Ці риси характеру допомогли йому завоювати прихильність та повагу друзів, за підтримки яких він врешті здобув перемогу над найстрашнішим чаклуном у світі.

4. Найяскравішим прикладом флегматика в дитячій літературі є образ чарівної няні Мері Поппінс в однойменній повісті П. Тревелс. Це жінка принципова, послідовна, справедлива, емоційно стійка, впевнена в собі. Діти з нею почувалися впевнено, дуже її поважали й побоювалися, але любили. Завдяки цьому їй і вдавалося впоратися з чотирма маленькими неслухами та бути найкращою нянею в світі .

Читайте подібні твори

Власне висловлювання до ЗНО «За яку працю треба більше поважати людину

Власне висловлювання до ЗНО «Який особистісний тип легше досягає поставленої мети»

Власне висловлювання до ЗНО «Яка категорія телепередач найбільш корисна для сучасної молоді»

Власне висловлювання до ЗНО «Як добро має перемагати в сучасному світі»

Архів творів

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»