Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).

Власне висловлювання до ЗНО «Який варіант книжки має більше прав на життя»

Твір – варіант 1

На мою думку, це дуже добре, що зараз існують не лише друковані паперові книжки, а й книжки на електронних носіях, адже вони зробили інформацію ще зручнішою та доступнішою. І всі формати книжок мають рівні права на існування, адже вони по-своєму задовольняють різні потреби людей, що їх читають. Завжди добре мати вибір, тож кожна людина може обрати тепер не лише що читати, а й як читати – з аркуша, смартфона чи взагалі послухати аудіокнигу.

Я впевнений, що книжки на електронних носіях відкрили для людей нові можливості. Тепер можна, наприклад, зібрати велику бібліотеку, яка не займає багато місця в кімнаті, а зберігається в комп’ютері. Ще можна завантажити собі безліч книжок, які раніше можна було знайти лише в бібліотеках. Це дуже економить час. Проте найголовніше, що дали нам електронні книжки – це те, що вони завжди під рукою, ти можеш знайти необхідну тобі в інтернеті за лічені хвилини. Ти можеш узяти свою електронну бібліотеку з собою всюди. Мою думку підтверджує реальна історія моєї двоюрідної сестри Катерини. Вона добирається на роботу автівкою. Катя жалілася, що в неї немає часу, щоб підтягнути англійську. Аж одного дня вона завантажила на флешку якийсь аудіокурс розмовної англійської та слухала його протягом пів року по дорозі на роботу й назад. У результаті її знання англійської дозволили їй отримати підвищення на роботі.

З іншого боку, любов до звичайної друкованої книги завжди переважуватиме плюси електронних книжок в розумінні людей, для яких читання – це щось більше, ніж отримання необхідної інформації. Ті, хто любить поринати у світ літератури з головою, швидше за все оберуть паперову книгу. Вони кажуть, що її приємно тримати в руках, відчувати аромат паперу та фарби, що тільки паперова книга створює потрібний для насолоди читанням настрій. Згадаємо головну героїню роману «Євгеній Онєгін» О. С. Пушкіна Тетяну Ларіну. Вона дуже любила читати, переживати разом із героями їхні пригоди, поділяла їхні почуття та душевні пориви. У книжках вона знайшла те, чого бракувало її душі в буденності, саме читання виховало в ній щирість, сміливість, пристрасність та цільність натури.

Тож безсумнівно, книга була й є бездонним джерелом мудрості, людського досвіду, культурних надбань та інтимних відкриттів людини. В якому б форматі вона не була, головне – її наповнення. Я сподіваюся, кожна людина зможе знайти для себе книги до душі, а новітні технології продовжать забезпечувати зручний спосіб читання для будь-кого.

Загрузка...

Твір до ЗНО «Який формат книжки має більше прав на існування» - варіант 2

Я вважаю, що зараз паперові книжки знову стають дуже популярними. Проте приблизно десять років тому, коли електронні книжки тільки з’явилися, вони мали великий попит. Чому? Це була справжня новинка, практична в усіх планах. Електронні книжки – невеликі, неважкі, їх можна швидко завантажити, можна зберігати на комп’ютері у великій кількості, і все це робило їх зручнішими за паперові. Та згодом проявилися й недоліки електронних книжок – швидка втомлюваність очей при читанні з екрану, необхідність інтернету та електричного струму, велика кількість реклами на сайтах-бібліотеках. Саме цьому електронні книжки не змогли повністю витіснити паперові.

На моє переконання, насправді обидва формати книжок мають певні переваги та недоліки в різних обставинах. Це підтверджує мій власний досвід, бо я маю й електронну книгу (пристрій), і паперові. Вдома мені більше подобається читати паперові книжки, особливо це стосується художньої літератури. А електронна завжди зі мною в дорозі, на навчанні та прогулянці для швидкого пошуку інформації та зменшення ваги мого рюкзака. Мені здається, більшість людей робить так само, бо це зручно.

Книга – це насамперед скарбниця знань, і найважливіше в ній не формат, а зміст. Протягом століть у книгах зберігалася історія різних народів та часів, наукові та практичні знання, культурні надбання світу – легенди, казки, пісні, шедеври художньої літератури тощо. Без книжок люди не мали б доступу до всієї цієї інформації. І тоді, мабуть, наше суспільство перетворилося б на подібне до того, що описав Р. Бредбері в романі-антиутопії «451 градус за Фаренгейтом». Читати книги заборонено, люди перетворилися на ляльок, зомбованих телебаченням, без знань, власних думок та почуттів. Ними дуже легко керувати. Проте навіть у тому суспільстві, описаному Бредбері, знайшлися люди, що розуміли цінність книжок та для їх збереження вчили їх напам’ять. це підкреслює, що головне – зміст книги, а не її формат. І це актуально для всіх часів.

Спираючись на всі наведені аргументи та приклади, можна зробити висновок, що книги відіграють важливу роль у житті сучасної людини. А розмаїття форматів книжок робить читання більш зручним та доступним для всіх. Кожна людина може обрати той варіант книги, яка найбільше підходить саме їй.

Читайте подібні твори

Власне висловлювання до ЗНО «За яку працю треба більше поважати людину

Власне висловлювання до ЗНО «Який особистісний тип легше досягає поставленої мети»

Власне висловлювання до ЗНО «Яка категорія телепередач найбільш корисна для сучасної молоді»

Власне висловлювання до ЗНО «Людям якого темпераменту найлегше досягти успіху в житті» + додаткові приклади з літератури

Архів творів

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»