Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Краткость - сестра таланта (А. П. Чехов).

Твір-роздум про волю людини та як її досягти в умовах сучасності

Проблема волі людини завжди турбувала мислителів. Протягом своєї історії людство пройшло багато етапів духовного та фізичного поневолення та звільнення – Античність змінила Середньовічність, за Відродженням настала пора Просвітництва. Кожна епоха по-своєму вирішувала, чи гідна людина бути вільною. Та одне залишилося незмінним – ніколи воля не була доступна всім людям. Завжди були володарі й підлеглі. Завжди людина залежала від чогось - від природи, від інших людей, від власних уявлень про світ. Розуміючи неможливість повної фізичної свободи, люди шукали свободи духовної, вчилися правильно ставитися до життєвих обставин.

Незважаючи на складну політичну обстановку ХХ століття подарувало людству унікальну можливість і фізичної, і моральної волі кожної окремої людини. Остаточно в світі зникло рабство та кріпосництво, релігія перестала диктувати вибір людині в особистому житті. Все більше зменшується гендерна нерівність між жінками й чоловіками. У світі пропагандується рівність людей усіх кольорів шкіри. Такого не могли собі уявити люди ще двісті років тому.

Загрузка...

Так, ми стали у сто разів більш вільними, ніж люди протягом останніх двох тисяч років. Ми можемо обирати свою освіту, свій спосіб заробляти на життя, своїх супутників життя. Ми можемо вибрати хочемо ми мати дітей чи ні. Ми можемо вибрати, в якій країні жити. Ми можемо купити собі все, що захочемо. Звичайно, для цього треба працювати й докладати зусиль, проте це – можливо!

І складається враження, що люди трохи розгубилися від цієї волі. Бо тепер вибір такий широкий, що важко зрозуміти, що саме тобі по-справжньому потрібно. І через це хтось хоче одразу усього, а інший не хоче нічого. Хтось стає рабом моди, хтось грошей, розваг. А з поширенням Інтернету ми всі дивимося один на одного, шукаємо в інших відповіді на питання, на які можемо для себе відповісти тільки ми самі. Ми порівнюємо себе з чужими, зовсім несхожими на нас людьми та хочемо мати те, що мають вони. А потім ми нещасні, бо нам це насправді й не підходить зовсім.

Ось так у епоху матеріальної та фізичної волі, виявляється, що справжня воля – внутрішня. Справжня воля – це вірність самому собі, вміння критично мислити, адекватно оцінювати ситуацію та власні сили, вміти ставити правильні цілі та працювати на їх досягнення. Воля – це внутрішня незалежність від думки інших, вміння прислухатися до свого серця. І маючи це плюс свободу фізичну можна прожити повноцінне, осмислене життя.

Читайте подібні твори

Текст-міркування «Як відбувається зміна дня і ночі, і яке значення має для людини та природи»

Формальне есе "Не одяг прикрашає людину, а добрі справи"

Власне висловлювання: «Чи здатне спілкування онлайн замінити людині справжні, живі взаємини»

Твір «Як стати успішною людиною»

Архів творів

Текст-опис зовнішнього вигляду людини

Твір-роздум «Як я розумію кохання»

Твір у публіцистичному стилі на тему «Справжнє кохання»

Твір на тему «Скарб, що потрібен людині»