Цитата дняСловарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель). |
Твір 1 (5-7 речень)
Прийшла красуня-весна та розбудила природу від зимового сну. Увесь березень дерева у нашому саду стояли голі та темні, немов неживі. Та з квітневим теплом і вони піддалися чарам весни. Набухлі бруньки ось-ось перетворяться на листочки, а тим часом дерева починають квітнути. Першими зацвітають абрикоси й вишні. Це дуже красиво! Під деревами у саду радісно зеленіє молода трава та з’являються кульбаби. Весняний сад схожий на казковий світ!
Весняний сад квітучий, запашний. Дерева оповиті білосніжним туманом квітів. Їхній аромат відчутно скрізь. Веселий спів пташок розноситься довкола.
Ще зовсім недавно у саду і земля, і стовбури, й віти були чорними. А тепер зеленіє трава, виглядають строкаті квіточки, потроху розпускаються бруньки.
Цікаво, що на абрикосах спочатку є лише квіти, а листочки з’являються, лише коли вони зів’януть. На вишні та черешні квіти й листя розпускаються одночасно, правда листочки ще зовсім маленькі, зате яскраво-зелені.
Та справжня весняна розкіш приходить трохи згодом, коли починають квітнути яблуні, сливи та груші. Посередині їхніх квітів можна роздивитися рожеві відтінки. З-поміж білоголових дерев яскраво виділяються рожевоквіті персики та насичено-жовті кущі смородини.
Буйство квітучого весняного саду не лише радує око, а й обіцяє щедрий врожай фруктів. Хоча б дощ із грозою не пішов, та не вимив пилок із квітів, аби бджоли змогли запилити їх! В такому разі вже скоро ми зможемо насолоджуватися чудовими вишнями, пізніше – солодкими абрикосами з персиками, а на початку осені скуштуємо соковитих груш та яблучок.
Твір про весну в художньому стилі
Твір на тему «Весна в рідному краї»
Твір «Опис природи за власними спостереженнями»