Цитата дняЛюди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой). |
Народні свята українців цікаві та сповнені смислу. Як народ, який займається землеробством, наші давні предки дуже шанували природу. Більшість свят пов’язана зі змінами пір роду, розкладом польових робіт. Одним із них є Масляна. Це свято вигнання зими, уславлення Сонця, що є джерелом тепла та доброго врожаю. Його відзначають у останній тиждень зими.
Мабуть, для всіх Масляна одразу асоціюється з млинцями. Цю страву традиційно готують у це свято. А сам круглий , засмаглий млинець якраз і символізує наше світило, на честь його на Масляну готують та пригощаються цією смакотою.
Свято Масляної відзначають цілий Масляний тиждень. У останній його день, неділю, люди спалювали опудало зими, проганяючи холоди. Це був дуже веселий тиждень для наших предків, наповнений розвагами і для дітей, і для молоді, і для дорослих. Вони каталися на санях, з’їжджали зі снігових гірок, гралися у сніжки, співали пісень.
Шкода, що зараз ми вже не відзначаємо це свято по-справжньому. Мені було б дуже цікаво прийняти участь у таких розвагах, послухати мелодійних народних пісень та скуштувати смачних млинців.
Твір на тему «Мій університет»
Твір "Перше вересня - День знань"