Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Берегись изысканного языка. Язык должен быть прост и изящен (А. П. Чехов).

Зразок твору «Свято Стрітення»

Наші давні предки чутко спостерігали за природою. Вони добре знали важливі дні року, за якими судили про майбутню погоду та врожай. Одним із них є 15 лютого – свято Стрітення. У середині останнього зимового місяця люди втомилися від холодів і морозів та з нетерпінням чекали на весняне тепло. Вони помітили, що якщо у цей день тепло та сонячно, то й весна прийде швидко та буде теплою, а як буде морозним та сніжним, то холоди затягнуться ще надовго.

Це народне свято назвали Стрітення – день, коли літо із зимою зустрічаються та борються. Їх уявляли в подобі людей. Літо – молода гарна дівчина у віночку на голові, а Зима – стара баба в лахміттях із порожньою торбою. Якщо перемагало Літо, починало теплішати та починалася весна, а якщо Зима – то продовжувалися морози. Згодом Зиму виганяли остаточно на свято Масляної, що відзначається незабаром після Стрітення.

Загрузка...

Це свято має свої традиції та прикмети. На Стрітення святили свічки та воду, що оберігатимуть оселю від блискавки, а худобу та людей – від хвороб. Ще ворожили на майбутній врожай, визначали гарне насіння для розсади, передбачали погоду.

З прийняттям християнства Стрітення, як і інші народні свята, увійшли до календарю православних свят, змінивши своє значення. Мало хто з тих, хто не ходить до церкви, знає православну трактовку цього свята, адже в народі воно так і залишилося днем зустрічі літа та зими, за погодою в який визначали, чи скоро настане весна. І таким Стрітення дійшло до нас.

Читайте подібні твори

Твір на тему Свято Масляної

Архів творів

Твір «Свято Миколая»

Твір на тему «День матері»

Твір на тему «Мій університет»

Твір "Перше вересня - День знань"