Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).

Твір про весну в художньому стилі

До Вашої уваги зразок тексту в художньому стилі, з елементами опису та розповіді. Текст багатий на художні засоби – епітети, метафори, порівняння, риторичні питання та оклики, персоніфікацію

Весну чекають, весну люблять. У кожного вона своя, кожен знає ті чарівні для себе її миттєвості, які зворушують серце. Для мене весна – то казковий парфумер, майстер створювати дивні аромати, здатні навіювати настрій, почуття та думки.

Вдихаєш морозне ранкове повітря і раптом вловлюєш у ньому приємну нотку тепла. Запах теплої вологої землі. Підіймаєш очі вгору, вдивляєшся у небо, звично повите тучами, й помічаєш, що воно стало ніби вищим та ширшим. А он там взагалі пробивається сміливий промінчик сонця. І знову вітер доносить хвилю тепла, яку мимоволі називаєш для себе запахом весни. Саме він – цей аромат – остаточно впевнює тебе, що весна зовсім поруч, вже майже тут. І після довгих місяців зимових холодів від цієї думки робишся просто так щасливим.

А далі весна накриває землю, мов лавина, швидко, всуціль, без питань та попереджень. Ти навіть не встигаєш відмічати всі зміни в природі, що стаються кожен день, кожної хвилини. Он вже зеленіє трава, де вчора лежав сніг, он первоцвіт заквітнув, верба вся у бруньках, всюди чути птахів, тепло, тепло, тепло… На цій світловій швидкості пробуджується земля, й ти оговтуєшся вже тоді, як знов-таки вловлюєш новий аромат – солодкий запах квітучих садів. Ой, дивіться, вже абрикоси доцвітають, вишні всі в білому! Коли вони встигли!

І знову – лавина! Яблуні, груші, сливи, потім бузок усіх відтінків кольору та аромату, барвисті тюльпани. Тепліше кожен день, на вишнях вже зеленіють крихітні ягідки. Як іде дощ, то щедрий, як дме вітер – то свіжий та зухвалий. Відгомонять дзвони Великодня, збігає в школах навчальний рік, усі в турботам та справах.

Аж ось знову весна змінює аромат – втретє й востаннє, означаючи своє близьке феєричне закінчення та прихід літа. То розпускаються троянди, королеви садів. Їхній благоуханний подих наповнює простір та зупиняє час. Хочеться годинами милуватися ними, дихати ними та забути про все інше. Боже, яка то краса!

Весно, весно! Приходь до нас знов і знов, кожен рік, та даруй нам нові чарівні миттєвості щастя, що наповнюють сенсом наше життя!

Загрузка...

Опис весни в художньому стилі (зразок)

Навесні природа пробуджується від зимової сплячки. Тепле сонечко нагріває повітря та ласкаво торкається гілок чорних дерев. Сонячні промінчики жваво стрибають по крижаному покривалу, що сховало річки та озера, та швидко ламають його. Весняне тепло розплавляє снігову ковдру, під якою всю зиму солодко спала земля. І ось – визволена з крижаного полону природа оживає.

Поволі збільшуються на гіллі бруньки, що стануть молодим листям, прорізається травиця. А там і тут, на голій землі вже запалали вогники перших весняних квітів – пролісків, першоцвітів, шафрану, фіалок та кульбабок. Це тільки початок, ще трохи – і все навколо вкриється цілим паводком різнобарвних квіточок. А потім зацвітуть сади й повітря просякне їх солодкою духмяністю. І пройдуть весняні зливи, що напоять землю досхочу, так щоби вона живила дерева в садах, пшеницю в полях та помідорчики в городах, і люди зібрали б потім багатий урожай. Весна – то пора праці на землі, недарма-бо в народі кажуть, що весняний день рік годує.

Люди люблять весну за те, що повертає вона з далеких країв дзвінких солов’їв та жайворонків,за те, що разом зі снігом розтоплює й серця людей. Навесні душу переповнюють почуття радості, віри в краще. Так легко любити все та всіх, що оточують тебе. Весна – то пора закохуватися та дарувати квіти, мабуть, для того так багато їх повсюди.

Читайте подібні твори

Твір «Весняний сад»

Архів творів

Твір на тему «Весна в рідному краї»

Твір «Опис природи за власними спостереженнями»

Твір на тему «Птахи навесні»

Твір на тему «Весна прийшла»