Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Разум неистощим в соображении понятий, как язык неистощим в соединении слов (А.С.Пушкин).

Власне висловлювання «Без минулого немає майбутнього»

Твір 1

Не можу стовідсотково погодитися з думкою про те, що без минулого немає майбутнього. Знати своє минуле, історію свого народу дуже важливо для людини. Це допомагає їй зрозуміти, звідки взялися певні традиції та погляди, соціальний уклад життя. Проте у наш час, коли все змінюється дуже швидко та радикально, треба вміти й використовувати цінний досвід минулого, й вміти від нього відходити, якщо він шкодить сучасному та майбутньому.

Усі люди прагнуть світлого майбутнього, це природно. Проте багато з нас продовжують вчиняти по-старому, сподіваючись, що отримають новий, кращий результат. А якби ми проаналізували своє минуле – свої перемоги та невдачі, то змогли б зрозуміти, які дії призводять до гарних результатів, а які – до поганих, і не стали б повторювати старі помилки. І це вірно як для однієї конкретної людини, так і для цілого народу та його держави. Наприклад, історія нашої держави вже неодноразово показувала нам, що будь-які політичні союзи з іншими, спроби перенести на український ґрунт чужі традиції, знайти авторитет та лідера серед сусідських народів призводило лише до підкорення, пригнічення наших людей, втраті державності та культурного розвитку. І незважаючи на це, навіть у період сучасної незалежності, Україна постійно орієнтується на інших у розбудові власної державності.

З іншого боку, у наше сучасне життя увійшли нові технології, нові вільні погляди, нові можливості. Проте стереотипи минулого досі мають владу над розумом людей. Ми досі осуджуємо інших за їхній життєвий вибір, якщо він відрізняється від традиційного. Нам не подобається, коли жінки присвячують себе кар’єрі, коли чоловіки, навпаки, не женуться за грошима, коли люди не поспішають одружуватися та заводити дітей у надто молодому віці. Ми дивуємося, коли люди не хочуть відзначати Новий рік з «тазиком олів’є» та не прагнуть стабільності. Це все пережитки минулого, реальної потреби в дотриманні всіх цих звичаїв уже немає, люди вільні обирати та жити згідно власного бачення. Так, як і видатні українські та зарубіжні жінки – культурні та наукові діячі минулого та позаминулого століття (О. Кобилянська, Джейн Остін, Шарлотта Бронте, наприклад) власним життєвий вибором йшли проти звичних у суспільстві устоїв та подарували нам свої чудові твори.

Отже, на мій погляд, знати власне минуле необхідно, аби не повторювати старих помилок. Проте у побудуванні майбутнього краще орієнтуватися на сучасність.

Загрузка...

Твір 2

У самому прямому, дослівному значенні майбутнє справді без минулого неможливе. Якби не було наших пращурів, не було б й нас, а без нас – наших нащадків. Усе, що ми маємо, не з’явилося сьогодні. Воно є результат праці багатьох людей минулого.

Мені дуже подобається вивчати історію українського народу та його культури. Це безцінна скарбниця людської мудрості, знань та досвіду, цікавих та трагічних подій. Проте наше сучасне життя дуже й дуже відрізняється від того, що було якихось п’ятдесят років тому. Змінилося геть усе – від технологій до сімейних цінностей.

А от користуватися надбаннями минулого сьогодні можуть абсолютно всі, на відміну від тих, хто жив століття тому. Усі ми маємо доступ до будь-якої інформації, право голосу, свободу переміщення. Ми маємо освіту й медицину для усіх, можемо впливати на долю нашої країни.

Одне в нашій історії залишається незмінним – це люди, які її творять. Саме від людей, їхньої порядності, їхніх моральних цінностей залежить добробут цілої країни. Людські вади та чесноти в усі часи залишаються незмінними. Як на мене, минуле країни – це альманах людської психології, національного менталітету. Влада, гроші одурманюють людину, вона стає корисливою та байдужою до іншої. Так, на жаль, було завжди.

На мій погляд, минуле, без якого немає майбутнього, це не просто знання історичних подій, особистостей, фольклору тощо. Це розуміння принципів, за якими рухається історія держави, якими можна керуватися, аби врешті побудувати країну, в якій людям було б добре жити.

Читайте подібні твори

Власне висловлювання до ЗНО «За яку працю треба більше поважати людину

Власне висловлювання до ЗНО «Який особистісний тип легше досягає поставленої мети»

Власне висловлювання до ЗНО «Яка категорія телепередач найбільш корисна для сучасної молоді»

Власне висловлювання до ЗНО «Людям якого темпераменту найлегше досягти успіху в житті» + додаткові приклади з літератури

Архів творів

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»