Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).

Власне висловлювання на тему «Вибір професії» 2 варіанти

Твір 1

Майбутня професія – це перший важливий та самостійний вибір молодої людини на порозі дорослого життя. Він не тільки визначає, на що будуть потрачені кілька років у технікумі чи вузі, а й показує, наскільки вже свідомою є людина.

Є випускники, яким взагалі байдуже, куди йти вчитися далі. Батьки обрали за них. Є такі, хто мовби з дитинства прагнуть стати кимось і прямують до мети. Та найскладніше – це бути на роздоріжжі, коли щиро не знаєш, яку професію варто опанувати. Начебто й цікаво тобі все, й здібності є, а як це все поєднати – не зрозуміло. Щодо мене, то я зараз намагаюся якомога більше спілкуватися з дорослими, щоб порозпитати в них про їхню професію та роботу. Також читаю описи спеціальностей у інтернеті, прагнучи уявити, наскільки мені це підходить.

Я впевнений, що врешті зроблю свій вибір правильно, та якщо в майбутньому зрозумію, що помилився, піду опановувати щось нове. Навчання сьогодні більш-менш доступне кожному, навіть через Інтернет можна навчитися робити щось корисне та потрібне людям. Крім того, нові технології розвиваються так швидко, що в майбутньому точно з’являться нові професії.

Врешті, професія, на мою думку, - це спосіб забезпечити своє самостійне життя та «злізти з шиї» батьків. Їжа, одяг та дах над головою – без цього ніхто не зможе. А решти можна досягти згодом.

Загрузка...

Твір 2

Перший раз питання «Ким ти хочеш стати, коли виростеш» діти чують ще у дитсадках. І відповідають на них щиро, від душі. Хтось хоче бути доктором, як мама, хтось дальнобійником, як тато, а хтось – феєю чи супергероєм. Дитина росте й стикається все з більшою кількістю представників різних професій. З часом кожен розуміє, що в майбутньому йому теж доведеться зробити власний вибір майбутньої професії.

На мій погляд, робота людини значною мірою впливає на її життя. Від неї залежить і добробут людини, й оточення, й спосіб проведення часу. Хтось працює у чистому офісі, хтось у шумному заводському цеху, хтось серед природи, а інший кожного дня виїжджає до трупів на місця злочину. І головне, щоб людині максимально підходив його рід занять, його професія. Щоб робота була до душі та забезпечувала людину всім потрібним для повноцінного життя. Адже якщо робота не подобається, хоч і добре оплачується, або навпаки, то людина навряд чи буде нею задоволена. Григорій Сковорода називав професію до душі «сродною працею», проте вважав, що гроші за неї не так вже й важливі, бо людина просто буде щасливою тим, що займається улюбленою справою. Що до мене, то я вважаю, що будь-яка праця має бути гідно оплачена.

Отже, при виборі професії людина має орієнтуватися на власні здібності, те, наскільки певна професія затребувана та як добре оплачується, й обирати оптимальний варіант. А решту цікавих для себе занять обертати у хобі чи додатковий заробіток. Важливо добре подумати, позбирати інформацію, послухати думку близьких, проте остаточний вибір зробити самому, адже ніхто не знає людину краще, ніж вона сама.

Читайте подібні твори

Твір «Місце і роль невербальних засобів спілкування в ораторському мистецтві»

Архів творів

Твір на тему «Лікар», «Професія лікаря»

Твір на тему День вчителя

Твір-роздум “Чи потрібна вища освіта”

Твір на тему "Майбутня професія - будівельник"