Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).

Казкове й реалістичне у повісті Русалонька з 7-В

Повість Марини Павленко «Русалонька з 7-В» поєднує в собі казкове та реалістичне. Головна героїня має у своєму арсеналі чарівні предмети. У неї є шафа, що переносить її в минуле та майбутнє, а також коралі-оберіг, які можуть зробити невидимкою. Казкові елементи приховуються за звичайними старовинними речами, що передавалися в родині із покоління в покоління.

Софійка постійно стикається з фантастичними подіями. Вона спочатку чує, а потім і бачить привидів, подорожує у часі, стає невидимою. Речі зникають та з’являються, а стара шафа, іноді, ніби розмовляє. Інші герої також бачать дивні речі, підпадають під дію проклять та любовного зілля, зустрічають відьом та чарівників. Роман наповнено різноманітними елементами казкового та фантастичного.

Разом з тим перед нами постає низка людських характерів із вадами та чеснотами. Їхні долі поєднані з історичними подіями, війнами та потрясіннями. Авторка вплітає своїх героїв в історичне минуле та сьогодення. Сучасники Софії зтикаються з властивими нашому часу проблемами. Наприклад, нестача грошей та бажання їх заробити - у одних та розбещеність та не контрольований доступ до грошей - у інших. Розглядаючи минуле Кулаківських, Софійка бачить, як люди проходять через революцію, голод, війни. Показані, особливо через зв’язок поколінь, і питання, які не мають прив’язки до часу. Це – обман, скупість, жорстокість,покинуті діти. Також М. Павленко дуже вдало змогла передати світ і думки сучасної дівчинки - підлітка.

Загрузка...

Добро та зло у повісті Русалонька з 7-В

Повість «Русалонька з 7-В» розповідає нам про відважну дівчинку Софію, що хоче визволити свого коханого від родового прокляття. Софія – є одним з найдобріших персонажів твору. Вона творить добро і справедливість, допомагає друзям у скруті, жаліє нещасних. Софійка вірить у найкраще у людях, може побачити душевну красу, там де інші бачать лише погане. Добрими, також, є її родичі та друг Сашко. Всі вони світлі й теплі люди,хоча й мають певні недоліки. Ще одним уособленням добра - є сліпий-старець. Він, наче добрий чарівник, подорожує у часі, дає Софійці корисні поради, допомагає вилікувати Катерину, дарує Клаві чарівні коралі.

Зло у книзі представлене через образи Кулаківських та Міщенків. Починаючи від Гордія, родина Кулаківських із покоління в покоління чинить зло собі і іншим. Вони обманюють, заздрять, розбивають сім’ї. Однак, самі теж не мають щастя. Міщенки показані зрадниками та брехунами. Чоловіки з цієї родини не здатні на справжнє кохання, вони кидають своїх жінок та дітей задля нових розваг.

Читайте подібні твори

Характеристика головних героїв твору «Тореадори з Васюківки»

Характеристика Софійки та інших героїв з роману «Русалонька з 7-В» з цитатами

Характеристика другорядних героїв повісті «Митькозавр з Юрківки» Я.Стельмаха

Характеристика Сергія та Митька з повісті «Митькозавр з Юрківки». Спільне та відмінне між Митьком и Сергійком
Архів творів

Твір на тему «Чому плакав імператор» по казці Ганса Крістіана Андерсена «Соловей»

Твір «Лист до героя твору»

Аналіз твору «Каторжна» Б. Грінченка: тема, ідея, проблематика, план. Образ Докії

Твір «Лист до улюбленого письменника"