Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)

Твір-роздум «Толерантність – міф чи реальність»

Питання про толерантність хвилює людство вже багато віків. З часів Вольтера та Локка роздуми про толерантність та її вплив на суспільство не стихають. Вольтер увів до вжитку термін толерантність та вважав її наслідком людяності, можливістю пробачати один одному помилки. Протилежністю толерантності він називав непримиримість.

В сучасному світі питання толерантності досі є дуже актуальним. Еміграція, глобалізація, одностатеві шлюби, нешаблонні способи заробітку… Всі ми різні та маємо різноманітні погляди на багато речей. Кожного дня на нашій планеті стикається безліч людей різних рас та національностей, релігійних поглядів та самоідентифікації. Всім цим людям потрібно спілкуватися та співпрацювати. Саме толерантність дає можливість мирного та спокійного співіснування.

ЮНЕСКО окреслив поняття толерантності, як гармонію в різноманітності, як пошану, ухвалення та розуміння різноманітності культур, самовираження та способів проявів людської індивідуальності.

Загрузка...

Не всі згодні бути толерантними, не всі можуть такими бути. Важкі умови життя, погана освіта чи інші стійкі переконання іноді роблять людину жорсткішою та закритою для незвичного. Є люди, які досі вважають темношкірих людьми «другого сорту», віруючих іншої конфесії – невірними, а багатих – обов’язково крадіями. Проте на мій погляд, толерантність – це повага до особистості людини, її права жити так, як їй подобається, а також це право й самому вимагати в інших поваги до власного життєвого вибору. Заперечення цього приводить до війн та протистоянь на пустому по суті місці.

Проте толерантність не означає вседозволеності та всепрощення. Якщо люди зумисно чинять зло іншим, прикриваючись власною індивідуальністю, то вони просять не толерантності, а безкарності.

Однак, розвиток цивілізації не зупиняється. Інтернет познайомив і подружив між собою мільйони різних людей, які несхожі , проте цікаві одне одному. Розмаїття наших культур робить наше життя цікавішим, і лише взаєморозуміння, терпіння, пошана та відкритість до діалогу зможуть забезпечити для нас світле майбутнє.

Читайте подібні твори

Текст-міркування «Як відбувається зміна дня і ночі, і яке значення має для людини та природи»

Твір-роздум «Проблема волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах»

Есе "Доброчинність як найбільша цінність і шанована риса лідера"

Есе «Ціна недбалості»

Архів творів

Твір-роздум «Як я розумію кохання»

Твір-роздум про Батьківщину

Твір на тему «Телебачення»

Твір на тему «Людяність»