Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)

Твір «Вікіпедія-простір необмежаних можливостей і прихованих обмежень»

Наш час недарма називають ерою інформації. Ніколи раніше окремій людині не доводилося стикатися та використовувати у власній діяльності такий великий обсяг усіляких даних. З появою інтернету світ докорінно змінився: майже будь-яка інформація, що тобі потрібна, є тут у відкритому доступі.

Раніше люди ходили до бібліотек, перечитували товстезні томи енциклопедій та довідників, а тепер просто шукають потрібне в електронній енциклопедії – Вікіпедії. У ній зараз містяться мільйони статей усіма мовами та про усе на світі. Можна взнати, що таке стілець, адронний колайдер та хто такі Йоганн Штраус та Бакс Банні – і все в одному місці. Коли людина стикається з будь-яким невідомим їй поняттям, вона майже зі стовідсотковою ймовірністю знайде статтю про нього тут.

Щодо мене, я сприймаю Вікіпедію як науково-популярне джерело, яке дає можливість поверхнево знайомитися з будь-якими обставинами, людьми, явищами. До того ж, можна відразу переходити за посиланнями на статті, що доповнюють зміст основної. Великий плюс Вікіпедії у тому, що на відміну від книжок, інформація у ній постійно доповнюється й оновлюється.

Загрузка...

Великий мінус – те, що статті у Вікіпедії пишуть та редагують не експерти у своїй справі, а у кращому випадку люди, що мають певний рівень освіти та інтелекту. І це означає, що використовувати Вікіпедію як наукове джерело неможливо, бо інколи туди закрадається хибна інформація. До того ж інформація тут викладена наче в довіднику – усього потроху, проте не поглиблено. Люди, які цього не розуміють, не бачать необхідності більш ретельно вивчати потрібну їм інформацію деінде.

У Вікіпедії можна прочитати статтю про книгу чи фільм, біографію відомої людини, проте чи неварто краще отримати власні враження, прочитавши чи подивившись їх, ознайомившись з творчістю поета, художника чи письменника? Вікіпедія відучила нас шукати інформацію в різних джерелах та самостійно аналізувати їх. Вона видає її вже з певними висновками, які багато хто вважає остаточними.

Вікіпедія – дуже корисний сайт для того, щоб швидко дізнатися про щось, проте він обмежує інтелектуальний розвиток людини, яка покладається лише на інформацію звідти.

Читайте подібні твори

Твір-роздум «Проблема волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах»

Твір «Толерантність – міф чи реальність»
Архів творів

Твір-роздум «Як я розумію кохання»

Твір-роздум про Батьківщину

Твір-роздум «Вчитися ніколи не пізно»

Твір на тему «Подарунок»