Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).

Характеристика другорядних героїв повісті «Митькозавр з Юрківки»

Ірина Семенівна – вчителька зоології, задала на літні канікули завдання зібрати колекцію комах, називала учнів «любі дітки».

Бабуся Сергія – підтримувала онука, вмовляла батьків відпустити Сергія у Юрківку.

Василь Трош – хлопець 14 років, познайомився з головними героями по приїзді у село. Він з самого початку веде себе зухвало та зверхньо, дражнить хлопців та вихваляється, що він майбутній майстер велосипедного спорту. «Неприємний суб’єкт», - каже про нього Митько. Василь також приїхав на літо до бабусі. Однак його поведінка і тут не ввічлива. Він не звертав на бабусю жодної уваги, весь день їздить на велосипеді. Василь розповів хлопцям про таємничу істоту в озері та подарував шматок бурштину з застиглою у ньому комахою. Спочатку хлопці змінили свою думку щодо нього. Але потім з’ясувалося, що Василь хотів їх налякати. Він вигадав історію, залишав сліди та, навіть, зробив собі костюм. Однак, лякаючи Митька з Сергієм, Василь заплутався у костюмі й ледь не втопився. Хлопці врятували йому життя. Василь продовжував вихвалятись та насміхатись, але так і не зрозумів, що «влаташтував … такі чудові канікули» для хлоців.

Загрузка...

Бабуся Митька, Демидівна – «старенька, огрядненька жінка», «бабуня що треба». Дуже любить онука, розуміє його жагу до пригод та пізнання нового. Відпускала хлопців ночувати на озері. Демидівна піклувалася про Митька та Сергія, смачно їх годувала, не втручалася у їхні справи.

Гнат Діденко – «по-вуличному Фа-Дієз», «вусатий здоровань», був музикою, але не за покликанням, а «через розвинуте почуття відповідальності перед односельчанами». Ставши завідуючим клубу, отримав у спадок від попередника багато музичних інструментів у комірчині. Саме тоді Фа-дієз зрозумів,що його мета – «створити справжній оркестр і навчитися грати самому.» Кожного року він намагався навчитися грати на чомусь і не міг знайти «свій інструмент». Добрий та веселий сусід Гнат своїми спробами навчитися грати та бесідами додає повісті гумору, однак трохи дратує сусідів.

Трохим Гнатович – «дідок у темних смугастих штанях, вправлених у запилені чоботи, в синьому бувалому в бувальцях піджаку й кашкеті», найближчий сусід бабусі Митька. Розумний та спостережливий, знає різноманітні сільські новини. Трохим Гнатович легко виводить хлопців «на чисту воду», коли дізнається зникнення курки та лопати. Митько відмічає, що він – «хитрющий же дідуган».

Читайте подібні твори

Характеристика головних героїв твору «Тореадори з Васюківки»

Фантастичне та реалістичне, добро та зло у творі "Русалонька з 7-В"

Характеристика Софійки та інших героїв з роману «Русалонька з 7-В» з цитатами

Характеристика Сергія та Митька з повісті «Митькозавр з Юрківки». Спільне та відмінне між Митьком и Сергійком

Архів творів

Твір на тему «Чому плакав імператор» по казці Ганса Крістіана Андерсена «Соловей»

Твір «Лист до героя твору»

Аналіз твору «Каторжна» Б. Грінченка: тема, ідея, проблематика, план. Образ Докії

Твір «Лист до улюбленого письменника"