Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).

Твір «Розкуймося, братаймося і в чужому краї не шукаймо того, що немає» 2 варіанти

Твір 1 (простий)

Назвою та одночасно епіграфом до цього твору стала строфа з «вічного твору» Т.Г. Шевченка "І мертвим, і живим, і ненародженим". Його заповіт був актуальним для його сучасників, таким самим він залишився й дотепер.

Україна пройшла довгий шлях до здобуття незалежності. Це була тяжка дорога, повна поневірянь, розчарувань та розбитих мрій. Скільки своїх дітей втратила наша держава на цьому тернистому шляху!

Проте й досі наша країна все ще перебуває у пошуках. Ми шукаємо свій шлях, прагнемо розбудувати країну, покращити життя українців. Наша держава ще зовсім молода, вона не має досвіду та часто помиляється. Є багато тих, хто не вірить або втрачає віру у світле майбутнє. Деякі впевнені , що «у сусіда трава зеленіша». Інші у пошуках кращої долі покидають нашу країну назавжди. І це дуже сумна тенденція, адже найчастіше емігрують найбільш розумні та талановиті люди. Важко покидати рідну землю. Далеко не всі з цих людей зможуть побудувати нове життя за кордоном.

На мій погляд, майбутнє нашої країни в наших руках. Я вважаю, що переймати досвід розбудови та добробуту інших країн – необхідно. Але важливо також не втратити своє, рідне, українське. Україна – унікальна, іншої такої країни у світі не існує.

Загрузка...
Твір 2 (складний)

Т.Г. Шевченко – найвідоміший в світі український поет. У своїй творчості він виражав свою любов до України та біль за трагічну долю нашого народу. Великий Кобзар вірив, що можливо побудувати таку країну, де людям буде добре жити, якщо в ній буде панувати мир та соціальна справедливість. Шевченко засуджував владу, яка пригнічувала простих людей, і закликав українців до єдності в боротьбі за краще життя.

Погляди Кобзаря актуальні для нас і сьогодні. Наша країна постійно переживає нелегкі часи, бідність та залежність від інших держав. Натомість треба було б використовувати те, що в нас є, на власне благо. Україна багата й на природні ресурси, й на талановитих людей. Просте щось заважає нам справедливо розподіляти наші скарби між усіма українцями. Люди хочуть жити добре, «як у Європі», «як у Росії», проте ми беремо звідти не хороше, а погане. Наприклад, політики підвищують нам податки «як у Європі», проте європейських зарплат у нас немає.

Хотілося би, щоб у нашій державі створили такі умови, аби люди перестали боятися бідності. Адже, можливо, саме через це люди стають жадібними до грошей, ладні красти, байдужі до чужих інтересів. Я впевнений, що хороших людей в Україні дуже багато, проте обставини змушують їх робити погані вчинки.

Я частково не згоден з тим, що не треба шукати хороше в чужих краях. Нещодавно я прочитав цікаву книжку про життя у Данії. Це невелика північна країна, де люди вважають добробут кожного громадянина важливішим за багатство. Вони чесно платять великі податки, сумлінно працюють, проте медицина та навіть вища освіта в них безкоштовна. Такий позитивний досвід, я вважаю, треба переймати. Усе, що добре в інших країнах, треба вивчати та пробувати побудувати й в нас.

Хтось може дозволити собі переїхати кудись, де життя краще, та не всі ми разом. Та й вдома завжди ліпше, ніж на чужині. Україна – наш спільний дім, і треба старатися, аби жити тут було добре. І для цього треба не лише дивитися на інші країни, а змінювати погане в себе.

Читайте подібні твори

Повідомлення на внутрішньополітичну тему із 5 ускладнених речень

Твір «Для чого потрібно знати історію своєї Батьківщини?»

Твір «Ми повинні щось давати рідній країні чи вона нам?»

Архів творів

Твір на тему «Чим багатий мій народ»

Твір на тему «Умань»

Твір на тему «Софія Київська»

Твір на тему «Славетна святиня - Києво-Печерська лавра»