Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Ничто не стоит так дёшево и не ценится так дорого, как вежливость (А. П. Чехов).

Твір «Не суди – і тебе не осудять» 2 варіанти

Твір 1

Біблія – це скарбниця життєвої мудрості. Навіть відкинувши релігійний контекст, в ній моєна знайти прості життєві істини. Ці повчання й поради актуальні завжди. Одне з них – не суди, та й тебе не осудять.

Як часто ми засуджуємо інших людей? Ми вважаємо їх вчинки або поведінку неприпустимими, звинувачуємо їх або соромимо. Дехто може осудити людину лише за чутками, а є й такі, хто судить лише за зовнішнім виглядом.

Все це досить сумно, адже така упередженість може коштувати іншій людині дуже багато. Можна втратити авторитет, друзів, коханих, майно, а іноді й волю. Й усе це лише через чутки та передчасні висновки!

Іноді людина справді винна та скоїла якийсь поганий вчинок. Але чому вона це зробила? Які обставини змусили її скривдити, обдурити чи порушити закон? Всі ці питання треба задати собі перед тим, як когось засуджувати. Ніколи точно не відомо, як би за подібних обставин поводився я сам. Всі ми вважаємо себе добрими, чесними та справедливими.

Я вірю, що погану людину доля завжди покарає. Навіть якщо спочатку їй вдасться уникнути відповідальності. Тому варто бути чесним з собою та прагнути робити якомога більше добрих справ, а не судити інших. Кожен сам собі найсуворіший суддя.

Твір 2

«Не суди, й тебе не осудять»

Люди завжди намагаються дати оцінку поведінці інших. Той вчинив добре, той погане, той роботящий, той ледащо, той талановитий, той нездара. Звичайно, усі ми робимо гарні та не дуже гарні вчинки у своєму житті. Проте дехто з нас особливо полюбляє слідкувати за іншими, пліткувати та навішувати ярлики. Часто люди не знають всіх обставин якоїсь події в чужому житті, проте мають власну думку щодо того, як треба було поводитись. І готові розказати про це всім навколо.

Загрузка...

Мені завжди не подобалися люди, які полюбляють поговорити про когось, особливо в негативному ключі: «А ти знаєш, що той і той зробив таке?...» Нагадує розмову малят у дитячому садку. Так, мені теж цікаво, як живуть інші люди, що в них відбувається. Проте я ліпше поговорю особисто з тим, про кого хочу щось дізнатися. А від сторонній людей я беру до уваги лише факти, а не їхнє судження. Бо одного разу бачив таке, як одну бідну дівчину з класу мого друга звинуватили у крадіжці грошей. Сказали, що батьки не дають їй на солодощі, тож вона й вкрала в однокласника. А потім виявилося, що той просто забув гроші вдома. Підозра пала на ту дівчину лише через те, що хтось приписав їй заздрість іншім дітям. Ось чому, на мою думку, не можна засуджувати когось, не розібравшись.

Ви помічали, що найчастіше судять вчинки інших люди, які безумовно впевнені в собі, своїй правоті, хоча самі далеко не «святі»? Але вони ніколи не замислюються над власними словами та вчинками, а лише шукають вади в інших. Вони висловлюють свою думку там, де їх не питали, хочуть щось змінити в поведінці інших, не помічаючи власної грубості, нахабності та злості. Кажуть, ми судимо інших по собі. Виходить, люди помічають в інших ті якості, що близькі їм самим. Отак і ми можемо зробити власні висновки щодо цих «суддів».

А взагалі, варто кожному з нас займатися власним життям, замість того, щоб пліткувати про чуже. Мати свою думку, вчитися розбиратися в людях та подіях. І тоді нам буде байдуже до того, хто що чужий говорить про нас та про інших людей.

Читайте подібні твори

Твір-роздум «Проблема волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах»

Твір «Як стати успішною людиною»

Твір "Чому потрібного кожного дня бути відкривачем"

Твір «Що в моєму розумінні життєвий шлях»
Архів творів

Текст-опис зовнішнього вигляду людини

Твір на тему «Для чого людині сміх»

Твір у публіцистичному стилі на тему «Справжнє кохання»

Твір на тему «Скарб, що потрібен людині»