Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта (М. А. Шолохов).

Проблематика твору Емми Андієвської «Казка про двох пальців»

Основна проблема, порушена у «Казці про двох пальців», - це проблема дружби та єдності, сила яких здатна подолати всі життєві труднощі. Також у творі розкривається могутність гумору та щирого сміху, що дає змогу протистояти будь-якому ворогові. Автор торкається проблеми родини, стосунків дітей у ній, суперництва між ними, що веде до ослаблення кожного з членів родини окремо та родини як єдності загалом, та засуджує розбрат та розлад у сімейних стосунках. Метафорично історія двох братів-пальців відображає ідею й державної, національної єдності, перегукується з історичним минулим Київської Русі часів суперечок між князями.

«Казка про двох пальців» Е. Андієвської розповідає нам фантастичну історію двох пальців. Два брати-пальці ніяк не могли знайти собі гідне місце на руці та вирішити, хто з них найкращий. Тож поки рука заснула, пальці втекли на пошуки пригод. На деякий час доля розділила братів. Вони одразу відчули себе дорослішими. Під час розлуки вони зрозуміли, наскільки краще їм було разом та як не вистачає один одного.

Загрузка...

Однак, доля знову звела їх, та тепер вони вирішили мандрувати разом. Проте питання «хто кращий?» залишилося. Лише пройшовши всі випробування та перемігши могутніх ворогів, пальці знайшли відповідь. Вони зрозуміли, що їхній дружній сміх та братерська любов здатні подолати будь-які перешкоди. Коли брати-пальці разом, то ніщо не зможе зламати їхню силу. Відтоді пальці, нехай і невидимі, живуть на руці у злагоді.

Казка у легкій та жартівливій формі підіймає вкрай важливі та серйозні питання. На прикладі братів-пальців авторка показує, яким важливим є взаєморозуміння та єдність у родині й країні, яку силу й могутність має щирий та добрий сміх. Родина любить кожного зі своїх «пальців», і для кожного з них є місце. А взаємодопомога й підтримка допомагають подолати будь-які перешкоди.

Читайте подібні твори

Характеристика головних героїв твору «Тореадори з Васюківки»

Фантастичне та реалістичне, добро та зло у творі "Русалонька з 7-В"

Характеристика Софійки та інших героїв з роману «Русалонька з 7-В» з цитатами

Характеристика другорядних героїв повісті «Митькозавр з Юрківки» Я.Стельмаха
Архів творів

Твір на тему «Чому плакав імператор» по казці Ганса Крістіана Андерсена «Соловей»

Твір «Лист до героя твору»

Аналіз твору «Каторжна» Б. Грінченка: тема, ідея, проблематика, план. Образ Докії

Твір «Лист до улюбленого письменника"