Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)

Твір на тему "Скарб - узагальнений образ щастя "

За твором «Скарб» Олекси Стороженка

Щастя – дивовижний дар, і кожен з нас хоче бути щасливим. З давніх давен люди замислювалися над тим, як стати щасливими. І дотепер людство не знайшло на це питання однозначної відповіді.

О. Стороженко у своєму творі «Скарб» також торкається цієї проблеми. Головний герой - надзвичайний ледар. Він нічого не робить, нічим не цікавиться. Він байдужий до рідних та близьких.

Проте доля до Павлуся завжди була дуже щедра. Він ніколи не знав голоду та холоду, жив паразитичним життям. Спочатку його надмірно опікала мати, потім доглядали наймити. Одного разу хлопці підкинули йому у вікно дохлого хорта. А хорт, впавши на поміст, перетворився на дукати. Таке везіння викликало заздрість інших людей. Як це так, Павлусь Лежень тільки їсть та спить, а добро саме на нього сиплеться! Все у Павлуся й надалі було добре. Він одружився з гарною жінкою. В нього росли добрі, слухняні діти, що полюбляли працю. Жив Павлусь довго та спокійно.

Саме тут автор ставить питання: «Що таке на світі щастя?» Чи був щасливим Павлусь? Він мав у житті все, але нудився світом та не знав, що у нього є й чого йому треба. Є люди, що весь час показують на інших, а свого щастя не помічають. Інші все життя збирають гроші та в усьому собі відмовляють. Автор влучно дає відповідь на своє питання: «Не той тільки щасливий, що сам натріскається і виспиться, а той, що й другого нагодує і заспокоїть, бо у такого і душа буде не голодна». Хтось здатен з нічого зробити в житті щось гарне своїми стараннями, хтось не помітить дарунків долі, а інший і мішок золота перетворить на непотріб.

Загрузка...

Твір 2 Узагальнений образ щастя за твором «Скарб» Стороженка

Спитайте в будь-кого, чи хоче він бути щасливим, та навряд чи отримаєте негативну відповідь. Щастя стало для людей сенсом життя, хоча кожен по-своєму розуміє його сутність. Зараз, наприклад, люди вважають, що щастя – це сукупність успішності в кількох життєвих сферах – у коханні, подорожах та самореалізації. Люди прагнуть уникати труднощів на життєвому шляху, шукають легкі засоби збагачення та «легкі» стосунки без обов’язків. Такий шаблон розуміння щастя змушує людей прагнути мати багато грошей, бо саме гроші можуть усе це подарувати.

А от Олекса Стороженко у своєму творі «Скарб», можна сказати, спростовує думку про те, що щастя – це «легке життя». Адже людина з таким складом характеру як Павлусь Лежень, маючи у житті безліч ресурсів та можливостей, навіть не мав бажання чогось досягти. У нього не було ані мрії, ані прагнень, і все, що пливло йому до рук (незаслужено у розумінні багатьох), він навіть не цінував. Воно навіть не викликало в нього якихось почуттів. Не маючи необхідності працювати, долати перешкоди, досягати якогось благополуччя, Павлусь не мав ні радості, ні натхнення жити.

Олекса Стороженко вважає, що щастя – це, насамперед, цінувати те, що маєш. Бо часто люди не помічають, скільки всього хорошого в них вже є. У тебе є дім, де можна жити, їжа на столі, чоловік або дружина поруч, а ти дивишся на когось, в кого дім більший, їжа вишуканіше, а жінка гарніша. І замість сил покращити щось у своєму житті, ти відчуваєш лише заздрість та думаєш, що той хтось кращий не заслуговує того, що має. Це друге, на що звертає увагу автор «Скарбу». Щастя – це не зазирати в чужий город, а дбати про свій, та не судити інших, бо ніхто не в змозі пізнати, що криється за чужим зовнішнім благополуччям.

А, по-третє, узагальнений образ щастя, згідно О. Стороженку, складається з бажання робити щось не для себе, а для когось, прагнення зробити щасливішим когось, окрім самого себе. Це – найвищий прояв душевної сили людини і саме він здатен подарувати їй відчуття щастя.

Читайте подібні твори

Характеристика батька та матері Павлуся з твору «Скарб» О. Стороженка

Лист Олексі Стороженку та лист Павлусю за твором «Скарб»

Мета твору "Скарб" Олекси Стороженка

Архів творів