Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)

Характеристика батька та матері Павлуся з твору «Скарб» О. Стороженка

Характеристика батька Павлуся (за твором «Скарб» О. Стороженка)

Батько Павлуся був заможним селянином. Бог послав йому єдиного сина. Він дуже любив та пестував свою дитину. Але все ж не так сильно, як мати. Батько бачив, що їхній Павлусь росте «лежнем», а дружина не дає йому зробити жодного самостійного кроку. Він протестував та навіть погрожував, що «віддасть Павлуся у школу до дяка аж у друге село». Та жінка його не слухала й сварилася.

Батько переживав, що Павлусь не зможе вижити без їх піклування. Він нічого не вміє та не хоче вчитись. Батько боявся, що «останеться він на світі, мов сліпий без поводиря».

Старий помер невдовзі після дружини. А Павлусь так і лишився «лежнем».

Загрузка...

Характеристика матері Павлуся (за твором «Скарб» О. Стороженка)

Мати дуже любила свого єдиного сина Павлуся. Для нього вона робила все. І навіть коли хлопчик підріс, вона «возилася з ним, як з маненькою дитинкою». Така любов, на жаль, не завжди йде в користь. Павлусь виріс зовсім непристосованим до життя. Він нічого не вмів та не хотів робити. Мати весь час боялася за його життя та здоров’я: «Не ходи, синку,— холодно, змерзнеш, та ще, крий боже, занедужаєш, то я й умру, не діжду, поки ти й одужаєш». Вона вирішувала за вже дорослого сина всі питання: «Я сама знайду тобі дівчину, саму найкращу на всьому світі, саму роботящу, вона буде тебе і годувать, і зодягать, і доглядать як рідна мати».

Чоловік сварив її за таке поводження з сином, а вона «як дійде діло до її Павлуся, то як скажена стане: і очі витріщить, і запіниться, і за ніж хапається».

Матір Павлуся занедужала, виконавши безглузду забаганку сина, і через деякий час померла. Вона вірила, що «бог милосердний пошле йому щастя, то без нас житиме ще лучче, як теперечки!».

На мій погляд, мати частково винна в тому, що Павлусь виріс таким ледарем.

Читайте подібні твори

Твір на тему "Скарб - узагальнений образ щастя "

Лист Олексі Стороженку та лист Павлусю за твором «Скарб»

Мета твору "Скарб" Олекси Стороженка

Архів творів