Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).

Власне висловлювання «Наскільки важливим є дотримання правил співжиття в суспільстві?»

Зразок твору до ЗНО з української мови та літератури

Я цілком згоден з тим, що співжиття людей у суспільстві передбачає наявність певних правил, інакше кожен би робив, що йому заманеться, не зважаючи на інших. Це може здаватися й непоганим варіантом, поки хтось не почне безкарно шкодити тобі.

Інша справа, що часто прийняті у суспільстві норми не зважають на внутрішні потреби окремих людей або ж є цілком несправедливими. Наприклад, у деяких мусульманських країнах жінки не мають право отримати освіту та керувати автомобілем. Або чоловікам дозволено мати кілька дружин, а жінку можуть привселюдно забити каменями до смерті за зраду. Мені важко погодитися, що таких суспільних правил варто дотримуватися, проте так історично склалося. На щастя, в деяких країнах мусульманського світу поволі ситуація змінюється на краще.

Офіційно правила співіснування людей у суспільстві прописані у Конституції та інших нормативних документах держави. Це – закони. Вони покликані встановити, що є прийнятним, а що ні у взаємодіях людей у всіх сферах суспільного життя. Порушення законів передбачає покарання. Крім того у житті та відносинах між собою люди керуються й іншими законами – законами моралі. Добре, коли юридичні закони працюють, а закони моралі у суспільстві не суперечать їм, тоді й дотримуватися їх легко та природно для людини. Коли ж ні, то виникає внутрішній конфлікт, який часто штовхає на злочин. Згадаємо героя повісті Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Чіпку. Неможливість добитися правди та справедливості чесним шляхом привело його до того, щоб стати вбивцею та грабіжником.

Звичайно, ідеальних правил суспільного співжиття людей не існує. Щоб працювали закони, вони мають бути справедливими та їх мають дотримуватися усі. Інакше завжди знайдеться хтось сильніший за тебе, хто захоче відібрати в тебе твоє. Взагалі, ця тема дуже серйозна та неоднозначна, щоб робити якісь категоричні висновки. Тому хочу завершити свої роздуми простою істиною зі старого дитячого мультфільму – «Давайте жити дружно!».

Загрузка...

Варіант 2 твір ЗНО «Наскільки важливим є дотримання правил співжиття в суспільстві»

Я згоден з тим, що суспільне життя людей підпорядковане певним правилам, яких варто дотримуватися. Існує декілька типів правил у суспільстві – юридичні закони країни, моральні норми, традиції та звичаї, етикет. Порушення закону, наприклад, може привести до більш трагічних наслідків, ніж порушення правил етикету. Недотримання правил дорожнього руху може призвести до загибелі людини, в той час як ігнорування традиції святкування Різдва викликає в інших хіба що подив. Виходячи з таких міркувань, я вважаю, що важливим є насамперед дотримання тих правил суспільного життя, від яких напряму залежить безпека та добробут людини та оточуючих.

Раніше дуже суворо в суспільстві слідкували за дотриманням звичаїв та традицій. І якщо хтось йшов їм наперекір, то його карали. Ніхто не хотів розбиратися у причинах таких вчинків та розуміти людину, що «схибила». Згадаємо трагічну долю Катерини з однойменної поеми Т. Шевченка. Дівчина покохала москаля та завагітніла від нього поза шлюбом, через що навіть власний батько зрікся її. Або знов таки у Великого Кобзаря про ставлення до панової байстря у творі «Лілея», яку люди взимку не пускали в хату, не давали їсти, а хіба дитина винна у діяннях своїх батьків? Врешті обидві дівчини загинули.

Звичайно, я не закликаю обов’язково порушувати правила. Але слідувати тим, які йдуть врозріз із сумлінням та честю, теж неправильно. Давайте уявимо, що родина Сірків не прихистила Григорія Многогрішного у романі «Тигролови», підкоряючись тогочасним законом тоталітарного Радянського Союзу. Інколи навіть порушення етикету призводить до певних проблем та непорозумінь. Згадаємо героїв роману Джейн Остін «Гордість та упередження». Містер Дарсі не міг змусити себе поводитись на світському заході ввічливо, як того вимагав етикет, через що всі інші сприймали його як погордливу та зверхню людину, якою він насправді не був.

Суспільні правила мають впорядкувати та зробити безпечним та більш зручним наше життя. Таких правил дуже важливо дотримуватися. Проте якщо обирати між правилами та сумлінням або велінням серця, я вважаю, варто залишитися вірним самому собі.

Читайте подібні твори

Власне висловлювання до ЗНО «За яку працю треба більше поважати людину

Власне висловлювання до ЗНО «Який особистісний тип легше досягає поставленої мети»

Власне висловлювання до ЗНО «Яка категорія телепередач найбільш корисна для сучасної молоді»

Власне висловлювання до ЗНО «Людям якого темпераменту найлегше досягти успіху в житті» + додаткові приклади з літератури

Архів творів

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»