Развернуть меню
Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)

Для чого потрібні диктанти

Диктант – один з основних видів робіт при навчанні правопису. Це запис учнями сприйнятого на слух тексту, при якому необхідно правильно написати всі слова та розставити пунктуаційні знаки. Перевірочний та контрольний диктанти, які учні пишуть самостійно, дозволяють виявити пробіли у їхніх знаннях та виділити типові помилки з метою їх подальшої ліквідації.

Найбільш ефективним написання диктанту буде для наступної мети:

а) попередній – проводиться при ознайомленні з рівнем володіння мовою учня – на початку роботи вчителя з новим класом або при знайомстві репетитора з новим учнем. Такий вид роботи дозволяє встановити, що учень знає, а що ні, і відштовхуватися від цього у подальшій роботі.

б) перевірочний – підсумовує вивчений за певний період матеріал, демонструє, наскільки учні його засвоїли. Також такий диктант допомагає вчителю визначити, наскільки ефективною є його методика викладання.

Написання диктанту потребує підвищеної уваги, концентрації, вміння співвідносити почуте з теоретичними правилами, вивченими раніше. Основна мета написання диктанту – формування в учнів навичок «бачення орфограми» - тобто проблемного місця в написанні слова чи постановки знаку пунктуації, що тягне за собою необхідність згадати та застосувати відповідне орфографічне правило.

Тексти диктантів з української мови

Текст диктанту з української мови "Урочище"

Текст диктанту з української мови "Крила"

Текст диктанту з української мови "Амазонки" (172 слова)

Диктант з української мови «Література» з теми «Пунктуація складного речення»

Тексти для диктантів з української мови з теми «Дієслівні частини мови»

Тексти диктантів з української мови з теми "Морфологія. Іменні частини мови"

Текст диктанту з української мови "Могила в степу"

Текст диктанту з української мови "Запорожжя"

Текст диктанту з української мови "Національні символи"

Тексти диктантів з української мови з теми «Словотвір»

Тексти для контрольних диктантів з теми "Фонетика"

Тексти для диктантів з української мови з теми «Орфографія»

Загрузка...