Развернуть меню


Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).

Діалог «Безпечне спілкування в інтернеті»

Діалог 1

- Мамо, можна я завтра піду гуляти з другом?

- З ким саме?

- З Володею, ми познайомилися в Інтернеті. Він такий цікавий співрозмовник! І виявилося, що живе у нашому районі.

- Це добре, що тобі з ним цікаво. Та що ще ти про нього знаєш? Скільки йому років, де він вчиться? Розумієш, в Інтернеті можна представитися ким завгодно. Під виглядом звичайного хлопця може ховатися злочинець.

- Не може бути, мамо! Він грає у футбол та цікавиться аніме, так саме, як я! Він на рік мене старший та вчиться у школі, що біля супермаркету. У нього на сторінці багато фотографій зі шкільними товаришами, з тренувань. Я не думаю, що він не той, за кого себе видає.

- Можливо що й ні, та треба бути обережним. Уявимо, хтось хоче зустрітися з тобою та відібрати в тебе телефон чи гроші. Це може бути навіть дорослий, не дитина. Він прикидається другом, ти приходиш, а на тебе нападають. І ніхто його не вирахує, бо сидить він не зі справжньої сторінки.

- Який жах, мамо. Та цього разу, я думаю, все добре, бо Володю знає моя однокласниця, він її сусід. Більш того, я напишу тут на аркуші тобі його телефон, щоб ти могла зателефонувати, якщо хвилюватимешся. І зустрічаємося ми в аніме-кафе, де повно моїх знайомих.

- У такому разі можеш піти. Та завжди будь пильним, коли знайомишся в Інтернеті. Молодець, що розповів мені.

Загрузка...

Діалог "Безпечна поведінка в Інтернеті"

- Тату, я хочу записатися на безкоштовні курси англійською. Тут куратор просить анкету заповнити. Через те, що я неповнолітній, потрібна інформація про тебе та твої документи.

- Почекай, синку, давай подивимося. А навіщо сайтові безкоштовних курсів наша адреса, мій номер паспорту та реквізити банківської картки?

- Не знаю, а що?

- Ну, знаючи ці дані, можна без мого відома списати гроші з картки. Тут щось нечисте.

- Тобто?

- Схоже, що людей обманюють з метою вкрасти гроші з картки. Запам’ятай, такі дані неможна вводити на будь-якому сайті, тільки на перевірених, що мають право переводити гроші з картки на картку. Ні паспорт, ні номер картки, ні копії ніяких документів завантажувати без того, щоб не порадитися зі мною чи з мамою!

- Тож якби я це ввів, в тебе б вкрали гроші з банківського рахунку?

- Саме так!

- Шкода, а мені так хотілося позайматися за тією програмою, що вони пропонують!

- Так заманливо все й обіцяють, щоб люди не знаючи давали їм секретну інформацію про себе. Давай подивимося інші сайти та курси, можливо, виберемо щось безпечне та підходяще.

- Дякую, тату!

Інші діалоги з української мови

Діалог на тему «Співбесіда»

Діалог на тему "Майбутня професія"

Діалог про місто

Готові діалоги з української мови на тему «Прогулянка»

Готовий діалог на вільну тему «У лікаря»