Развернуть меню


Цитата дня

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта (М. А. Шолохов).

Діалог на тему « Функції мови»

- Васю!

- Що, брате?

- Я думаю, як мені все набридло в місті! Гомін, гамір, самі дурні балачки скрізь! Хочу кудись на океанський острів, де самі аборигени. Щоб нікого не розуміти та ні з ким не розмовляти рік!

- Хочеш добровільно мову втратити? А ти замислювався, яку велику роль вона грає в твоєму житті?

- Ні. А яку?

- Мова виконує кілька важливих функцій для людини. Ну, по-перше, комунікативну функцію. Ти не зміг би поділитися зі мною своїми думками, якби ми не володіли однією мовою. З аборигенами ти такого вже не втнеш!

- Ну, не знаючи мови, ми з ними не зможемо спілкуватися повноцінно.

- Ато! А також мова виконує пізнавальну функцію. Без мови ти небагато дізнаєшся від інших людей.

- А що ще я втрачу без мови?

- Ну, мислетворчу функцію мови ти не втратиш навіть на острові. Ти зможеш розмірковувати та мислити знайомими тобі поняттями. Проте з самовираженням, висловленням свого внутрішнього світу в тебе будуть проблеми. Це – експресивна функція мови.

- Які ще функції в мови?

- Багато. Наприклад, етична, адже мова – це засіб дотримання прийнятної у суспільстві поведінки. Або ідентифікаційна, адже за мовою ти впізнаєш, з якою людиною зустрівся.

- Тобто, українець це чи абориген Фіджі?

- Ага. А також культурологічна функція є важливою, ми сприймаємо культурні надбання через мову. Подумай, брате, перш ніж відкидати мову!

Загрузка...

Інші діалоги з української мови

Готові діалоги на тему «Українська мова»

Готовий діалог з української мови на тему "Музика"

Діалог на тему «Робота»

Діалог про місто

Готові діалоги з української мови на тему «Прогулянка»