Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню
Цитата дня

Краткость - сестра таланта (А. П. Чехов).

Діалог на тему « Функції мови»

- Васю!

- Що, брате?

- Я думаю, як мені все набридло в місті! Гомін, гамір, самі дурні балачки скрізь! Хочу кудись на океанський острів, де самі аборигени. Щоб нікого не розуміти та ні з ким не розмовляти рік!

- Хочеш добровільно мову втратити? А ти замислювався, яку велику роль вона грає в твоєму житті?

- Ні. А яку?

- Мова виконує кілька важливих функцій для людини. Ну, по-перше, комунікативну функцію. Ти не зміг би поділитися зі мною своїми думками, якби ми не володіли однією мовою. З аборигенами ти такого вже не втнеш!

- Ну, не знаючи мови, ми з ними не зможемо спілкуватися повноцінно.

- Ато! А також мова виконує пізнавальну функцію. Без мови ти небагато дізнаєшся від інших людей.

- А що ще я втрачу без мови?

- Ну, мислетворчу функцію мови ти не втратиш навіть на острові. Ти зможеш розмірковувати та мислити знайомими тобі поняттями. Проте з самовираженням, висловленням свого внутрішнього світу в тебе будуть проблеми. Це – експресивна функція мови.

- Які ще функції в мови?

- Багато. Наприклад, етична, адже мова – це засіб дотримання прийнятної у суспільстві поведінки. Або ідентифікаційна, адже за мовою ти впізнаєш, з якою людиною зустрівся.

- Тобто, українець це чи абориген Фіджі?

- Ага. А також культурологічна функція є важливою, ми сприймаємо культурні надбання через мову. Подумай, брате, перш ніж відкидати мову!

Загрузка...

Інші діалоги з української мови

Діалог про здоров’я

Діалог на тему "Спорт"

Готовий діалог з прислів’ями та приказками

Діалог «Словники в моєму житті»

Готові діалоги на тему "Телефонна розмова" - приклади, зразки