Училка

Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів
Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”

Аргументи, докази, приклади, висновок

Берегти мир та злагоду в країні дуже важливо. Без цього нормальне життя її громадян просто неможливе. І я не згодний з тим, що всі люди - “маленькі”, тобто їхній вибір аж ніяк не впливає на державні справи.

Вибір кожної людини у невеликій мірі чинить вплив на ситуацію в усій країні. Що вибирає особистість? Наприклад, брехати, красти чи займатися шахрайством? Чи сумлінно вчитися, допомагати іншим, старанно працювати, намагатися принести в цей світ добро?

Лад та згода в державі дуже залежать від миру та злагоди в усіх родинах. Людині варто вчитися підтримувати злагоду вдома, зі своїми близькими та рідними людьми. Прощати недоліки, намагатися зрозуміти рідних, підтримувати один одного, опікуватися іншими людьми, шукати компроміс у складних ситуаціях. І так само варто ставитися до всіх людей у навколишньому світі. Тоді і ставлення до держави, співгромадян стане толерантним.

У романі “Вершники” українського письменника Юрія Яновського, у новелі “Подвійне коло”, розповідається трагічна історія розбрату близьких людей під час громадянської війни. Ні до чого доброго не призводить збройне протистояння, розлад, кровопролиття заради ідеї та влади. Дуже багато у своїх творах писав про єдність, злагоду та взаємодопомогу людей українській класик Олесь Гончар. У романі “Циклон” він наводить позитивні приклади: розповідає про те, як люди намагаються зберегти людяність, єдність товариства та й просто життя під час стихійного лиха.

Всі ми — мешканці планети, і щастя усіх залежить від того, як нам ставитися один до одного. Те саме можна сказати і про громадян однієї країни.Твір до ЗНО “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Варіант 2

Слова українського поета Олександра Олеся є актуальними на всі часи, в усіх випадках. Вони говорять про те, наскільки важливо плекати в усіх сферах життя мир та злагоду, уникати конфліктів та чвар. Я повністю згоден з цим.

Чи важливо нам, громадянам України, жити в злагоді заради миру в державі, як заповідав ще Ярослав Мудрий своїм нащадкам? Чи варто плекати єдність та міцність держави?

Я справді вважаю, що від “маленької людини” мало що залежить у державних справах. Від рішення двірника залежить, наприклад, набагато менше, аніж від вчинків директора найбільшого у країні банку. Але це не означає того, що “маленький громадянин” може собі дозволяти затівати чвари чи пускатися у конфлікти. Він чинить такою поведінкою шкоду собі самому та своїм близьким людям.

“А незгода, наче вітер, все по полю рознесе” - ці слова означають, що в свій дім незгоду пускати не варто. У конфлікті люди втрачають багато: можливості, перспективи, гарні стосунки, матеріальні блага. Нарешті, навіть спокій та душевний комфорт. Миріться, миріться, ще раз миріться! Я так розумію послання поета Олександра Олеся.

У фольклорі є казка на дану тему. Батько зібрав трьох синів і наказав їм зламати віник. Ніхто поодинці не зміг цього зробити, тоді батько розібрав віник, і по одному пруту хлопці разом швидко переламали його. Мораль цієї притчі, як і заповіту Ярослава Мудрого в тому, що сила людей — у єдності.

Кожен може створити мир у своїй родині, у стосунках з друзями. Кожна людина може зробити свій маленький вклад у те, щоб у країні панував мир та лад. Нехай навіть цей вклад буде невеличким. Нехай навіть від нього не будуть залежати певні масштабні події.

Читайте подібні твори

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»

Твір до ЗНО “Добре ім'я — це найкраще багатство”

Твір до ЗНО “До чого призводить заміна природного світу благами цивілізації”

Твір до ЗНО “Яким я бачу свій старт у самостійне життя”

Твір до ЗНО «Що відбувається з людиною, яка забуває свій народ»

Твір до ЗНО “Люби природу не для себе, люби для неї”

Твір ЗНО «Вік живи – вік учись» (чи це стосується лише тих, кого недовчили у школі чи університеті)

Твір «Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим» до ЗНО

Твір «Чи всі успішні люди – кар’єристи?» до ЗНО

Твір ЗНО «Чи вічне справжнє мистецтво, чи підвладне моді» до ЗНО

Твір ЗНО «Чи варто скаржитися на долю, чи вона у наших руках»

Твір до ЗНО «Чи можна пробачити зраду»

Твір до ЗНО «Мета – ніщо, рух до мети – все»

Людина варта стільки, на скільки себе оцінює

Твір до ЗНО "Неможливо завжди бути героєм, та можна завжди залишатися людиною"
Пошук по сайту

Загрузка...

Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика