Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів


Загрузка...Твір ЗНО «Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим» - 2 варіанти

Аргументи, докази, приклади, висновок

Варіант 1

Я вважаю, що в нашому світі важливіше бути мудрим. Між освіченістю та мудрістю існує різниця. Освіченим теж непогано стати: важливо добре вчитися у школі, читати хороші книжки та дивитися фільми, в яких є іскринка розуму.

Але я наголошую на тому, що мудрим бути важливіше. По-перше, мудрість – це розумність людини, вміння вірно приймати рішення в житті. Людина, яка є мудрою, добре засвоює знання та вміє застосовувати їх на практиці. Тобто, можна побачити, що сфера мудрості для людини в житті ширша, ніж сфера освіти. Адже освіта – це просто процес засвоєння знань, формування характеру особистості.

По-друге, ми часто можемо спостерігати, як неосвічена людина у деяких випадках виявляється мудрішою, ніж освічена. Поводить себе м’якше, розумніше та людяніше, аніж людина освічена. І результат має кращий.

У повісті «Людина» Ольги Кобилянської головна героїня Олена – освічена дівчина. Вона розумна, вміє працювати, може сама заробити грошей. Але я не назвав би її мудрою. Наприкінці твору вона приймає рішення війти за нелюбого чоловіка заради його грошей. Мені не віриться, що таке рішення привело Олену до особистого щастя.

Натомість українська література рясніє образами малоосвічених селян, які сяють мудрістю, Герой соціально-побутової повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря» - це далеко не ідеальний персонаж. Але, навіть у скрутних умовах, Микола вміє вірно прийняти рішення, повестися з іншими людьми. Його не залякаєш.

При цьому я не відкидаю освіченості. Дуже корисно після школи продовжити навчання, можливо, в університеті. А якщо не вийде, то у коледжі хоча б: він дає рівень освіти вищій, ніж професійні ліцеї. Гарна освіта дає людині багато цінних знань та вмінь.Твір «Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим»

Варіант 2

На мою думку, у сучасному світі дуже важливо бути освіченим. Настільки, наскільки важливо бути мудрим. Я ставлю між цими двома якостями людини знак рівності, хоча вони відрізняються одна від одної.

Мою точку зору можна підтвердити кількома аргументами. Мудрість – міра засвоєння знань людиною та вміння грамотно застосувати ці знання. А освіченість визначається у словнику як рівень прийняття людиною культурного спадку людства, тобто, цінностей, знань, умінь, навичок.

Тобто, характеристики освіченості чи мудрості дуже схожі між собою. І я не бачу причини, щоб віддавати першість тільки одній з них.

По-друге, у сучасному світі я не мислю справжньої мудрості без освіченості. Певний рівень освіти зараз потрібен всюди: для працевлаштування, заснування власного бізнесу, отримання вищого рівня освіти, навіть успішного користування побутовими приладами. Та що там – щоб прочитати хоча б одну книжку, треба вже мати певний рівень освіти!

Я вважаю мудрішими тих людей, які здобули добру освіту, бо вони прагнули її, тягнулися до знань. Я розумію під освіченістю не пластиковий диплом, а рівень розвитку людини. Можна здобути непогану освіту в коледжі, а можна просидіти п’ять років на стільці в університеті, але не докласти ніяких зусиль до навчання та не стати розумнішим.

Література протиставляє освічених та мудрих персонажів неосвіченим та немудрим. Прикладом першого типу можна назвати Роксолану, турецьку султаншу, героїню роману П. Загребельного. Другого – Мину Мазайла, дрібного чиновника, героя однойменної п’єси М. Куліша.

Отже, я вважаю, що варто бути освіченим та мудрим одночасно. Це близькі поняття, тому в рівній мірі важливо і те, і інше. І я радий, що наша країна багата на людей освічених та мудрих. Адже не всі країни світу взагалі можуть похвалитися тим, що більшість їхніх мешканців – люди грамотні та письменні.

Читайте подібні твори

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»

Твір до ЗНО “Добре ім'я — це найкраще багатство”

Твір до ЗНО “До чого призводить заміна природного світу благами цивілізації”

Твір до ЗНО “Яким я бачу свій старт у самостійне життя”

Твір до ЗНО «Що відбувається з людиною, яка забуває свій народ»

Твір до ЗНО “Люби природу не для себе, люби для неї”

Твір ЗНО «Вік живи – вік учись» (чи це стосується лише тих, кого недовчили у школі чи університеті)

Твір «Чи всі успішні люди – кар’єристи?» до ЗНО

Твір ЗНО «Чи вічне справжнє мистецтво, чи підвладне моді» до ЗНО

Твір ЗНО «Чи варто скаржитися на долю, чи вона у наших руках»

Твір до ЗНО «Чи можна пробачити зраду»

Твір до ЗНО «Мета – ніщо, рух до мети – все»

Людина варта стільки, на скільки себе оцінює

Твір до ЗНО "Неможливо завжди бути героєм, та можна завжди залишатися людиною"


Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика