Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів


Загрузка...Твір-роздум «Сродна праця» за творчістю Г. Сковороди

Поняття «сродної» праці увів у обіг видатний український філософ та поет Григорій Сковорода. Воно означає працю, до якої у людини є хист та покликання, яка робить її щасливою. Сутність «сродної» праці він найяскравіше висвітлив у байці «Бджола та Шершень». За переконанням Сковорода, людина може бути насправді щасливою лише тоді, коли «живе за натурою», тобто займається «сродною» працею, а не тоді, має всі блага та багатства, не роблячи нічого, хоч, за Сковородою, існують і ті, хто народжені саме для цього.

Я вважаю, що в цій ідеї є дуже важливе раціональне зерно. Кожна людина має до чогось талант, любить і вміє робити щось краще за інше та за інших. Хтось має хист до малювання, а хтось – до шиття. Можливо, якщо дозволити людині заробляти на життя тим, що в неї виходить найкраще та найлегше, вона з задоволенням буде займатися такою роботою, не вважаючи її тяжкою повинністю.

Проблема в тому, що різні види праці оплачуються по-різному, тому людина часто обирає роботу не за покликанням душі, а за зарплатнею, бо їй необхідно годувати й одягати себе та близьких. Змушена займатися такою справою, людина відчуває постійну напругу, втому та ненависть до того, що робить.

А ще в нашому суспільстві зараз є «мода» оцінювати людину за її матеріальним станом, а не за тим, наскільки вона зуміла реалізувати свої таланти та бути щасливою. Сковорода ж учив тому, що краще не гонитися за багатством, а жити радістю природженого діла, бо це дарує справжню радість – радість людської душі. Свої переконання на цей рахунок він підкріпив власним прикладом.

Я дуже сподіваюся, що зможу правильно зрозуміти, якою є «сродна» праця для мене. На сьогоднішній день можу з упевненістю сказати, що отримую справжнє задоволення від фотографування. Можливо, я зможу перетворити це на професію в майбутньому. Я зможу ділитися з іншими красою світу, яку закарбую в своїх фотографіях. Або допомагатиму зберегти пам'ять про щасливі моменти з життя людей, знімаючи свята. Можливо, хтось завдяки моїм фото побачить свою власну красу та стане впевненим у собі. А це, у свою чергу, зробить щасливим мене.Читайте подібні твори

Твір-роздум «Як я розумію кохання»

Твір-роздум про Батьківщину

Твір на тему «Людяність»

Твір-роздум «Вчитися ніколи не пізно»

Твір «Добро перемагає зло»

Твір на тему «Подарунок»

Твір «Юність – коли закінчується дитинство»

Твір «Підлітки - перед нами відкритий увесь світ»

Твір про рекламу «Красиве життя у рекламі – оманлива картинка»

Твір «Серцю не накажеш»

Твір на тему "Милосердя врятує світ"

Твір на тему «Байдужість - крок до зради»

Твір на тему «Що означає для людини свобода»

Твір-роздум «Що означає бути дорослим i самостійним?»

Твір-роздум на тему «Бідність»

Твір-роздум про почуття

Твір на тему «Лідерство»


Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика