Училка

Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів
Твір «Ідеальне суспільство»

Доволі часто ми чуємо від людей нарікання щодо оточення чи суспільства. Інколи кожному з нас хочеться звинуватити інших у своїх невдачах, бо це легше. Погано склав іспит, бо не виспався через гучну музику в сусіда, машина швидкої допомоги запізнюється, бо водій ледащо, а дороги погані, бо комунальники нероби тощо. А хто з нас замислюється, перш ніж нарікати на суспільство, яка наша власна у ньому роль і чи вповні ми її виконуємо, щоб мати право на незадоволення іншими?

Мені здається, передусім треба починати з себе. «Прибрався сам уранці – ретельно прибери і свою планету» – це слова Маленького принца з однойменної повісті А. Сент Екзюпері. Хлопчик, як ми дізнаємося з його розповіді, живе на крихітній планетці, яка може розірватися від коріння баобабів, якщо вчасно його не викоренити. Тож щодня мешканцю цієї планети доводиться позбуватися найменших паростків небезпечного для його землі дерева.

Зрозуміло, що історія фантастична, а нашій планеті не загрожує коріння баобабів. Однак йдеться про те, що людина має брати ініціативу й відповідальність на себе задля загального добра. Кожна у тій мірі, що йому відведена.

Продавчиня у магазині мала б ввічливо та вправно обслуговувати клієнтів, робітник на заводі чи фабриці пильнувати свою справу, учень сумлінно навчатися тощо. Нескінченно можна перелічувати, що й кому треба робити. Але усі ці настанови зводяться до одного простого висновку. Якби кожен просто відповідально ставився до своєї роботи чи діяльності загалом, то картина світу стала б кращою, досконалішою.

Якщо кожен щодня прибиратиме свою «планету», то не буде жодного приводу для нарікань на оточення. Отакий, як на мене, секрет ідеального суспільства.Читайте подібні твори

Есе на тему «Освіта, культура та цивілізація»

Твір на тему «Телебачення»

Твір на тему «Людяність»

Твір «Мої бажання»

Твір «Свобода слова»

Твір «Чи легко бути молодим»

Твір на тему «Ораторське мистецтво»

Твір «Українська молодь сьогодні»

Твір на суспільну тему «СНІД, ВІЛ та їхня профілактика»

Твір на тему голодомор

Твір на тему еміграція

Твір на тему «Віра»

Твір на суспільну тему «Київська Русь в історії України»
Пошук по сайту

Загрузка...

Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика