Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів


Загрузка...Аналіз новели «В житах» Г. Косинки

Новела «В житах» входить до однойменної збірки Григорія Косинки й закріплює за автором звання «послідовника Стефаника», бо новели Косинки сповнені психологізму, лаконічні, з імпресіоністичними домішками. Тим не менш, вони висвітлюють гострі соціальні процеси в українському суспільстві.

Твір змальовує пошук сенсу буття крізь думки та відчуття головного героя Корнія Дзика. У новелі показана лише мить його життя, один день - ніби перепочинок - для встановлення внутрішньої рівноваги. Розповідь йдеться від особи головного героя - дезертира, що переховується в житах, біля свого рідного села. Корній сповнений спогадів про своє життя, його проймає великий жаль, адже не зі своєї волі він стає розбійником в банді отамана Гострого, а потім – дезертиром. Нова класова ідеологія, боротьба за владу – все залишає його спустошеним, бо головний герой не вбачає у цьому ніякого сенсу, лиш безліч поламаних життів, серед яких – і його власне.

Все, що має значення - оця мить в житах. Гаряче сонце, п’янкі аромати, мурашки й хліба. Все сповнено екзистенційним сенсом. Усе є справжнім та життєдайним. Такі імпресіоністичні штрихи підкреслюють внутрішнє прагнення до життя головного героя, ще зовсім молодого, але який вже встиг пізнати лиха.

У творі здіймаються проблеми порушення гармонії між навколишнім та внутрішнім світом, проблема вибору та його наслідків, проблема духовної дезорієнтації в умовах складних громадянсько-політичних процесів.

Бажання жити, відчувати й бути посилюється після зустрічі з Уляною, дівчиною, яку Корній колись кохав. Через нестатки, вона була змушена вийти заміж за багатія Дзюбу, але не перестала кохати Корнія. Їхня зустріч є символом міри самого буття людини.

Автор наголошує на головній думці твору, що полягає у перевазі загальнолюдського над класово-ідеологічним. Він майстерно малює полотно складної долі людини, що втратила свій шлях та прагне відновити внутрішню рівновагу.

План:

1. Спогад про дезертирство
2. Подальший план дій героя
3. Зустріч з Уляною
4. Герой рухається даліЧитайте подібні твори

Аналіз оповіді «Січові гості» П. Куліша

Аналіз твору «Мати» Г. Косинки

Аналіз новели Франца Кафки «Перевтілення»

Классицизм в драматургии: анализ трагедии «Гораций» Пьера Корнеля

«Госпожа Бовари», анализ произведения Флобера

Сочинение «Идея сказки «Синяя птица» М. Метерлинка

Анализ рассказа Н. Лескова «Человек на часах»

Анализ рассказа Н. Лескова «Старый гений»


Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика