Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів


Загрузка...Аналіз новели «Новина» В. Стефаника

Василь Стефаник недаремно вважається майстром психологічної прози. Його твори приковують до себе увагу детальним зображенням найменших порухів людської душі. Яскравим прикладом цього слугує твір «Новина», який належить до жанру новели. Твір базується на реальних подіях, що мали місце у голодному 1898 році в селі Трійці.

«Новина» є вершиною художньої досконалості Стефаника. Тема твору - зображення складних, навіть екстремальних умов життя селянина та спроби знайти вихід з цього становища, що стає причиною трагедії. Адже перед тим, як втопити маленьку дочку, Гриць намагається впоратись з тяжким випробуванням, що спіткало його, він навіть шукає допомоги в сусідів, але в них ті ж самі умови існування.

Композиційна особливість новели у тому, що вона починається з розв’язки. «У селі сталася новина, що Гриць Летючий утопив у ріці свою дівчинку». Надалі у творі Стефаник розкриває соціально-психологічні причини такою жахливого вчинку головного героя. Життя в постійних злиднях, коди нема чим годувати маленьких дітей, змушує Гриця вдатися до вбивства. Його охоплює розпач та власне безсилля – дружина померла, діти голодують, всю зиму він провів у пошуках кусня хлібу та зігріваючи своїх діточок на холодній печі.

Проблематика твору – конфлікт батьківської любові та моральних цінностей з реаліями життя в умовах голоду та злиднів. Автор закликає до активних кроків, відстоювання свого права на краще життя.

В своєму творі Стефаник зображуючи дітовбивство, не засуджує героя, намагаючись змістити акцент на передумови цього вчинку, не стає на сторону головного героя, але співчуває йому. Основною ідеєю твору є спроможність протистояння суспільним умовам. Людина в екстремальних умовах може стати сильнішою або зламатися. На жаль, Гриць обрав другий шлях, бо бачив в ньому порятунок від подальшого нестерпного життя. Чи можна виправдати вбивство дитини? Ні в якому разі, та Гриць на це й не сподівається. Але засуджувати такий вчинок також не можна, адже Гриць не вбивця за своєю суттю, він лише загнаний у кут чоловік, що сповнений батьківської любові, однак робить вибір на користь смерті, бо її вважає порятунком.

Моторошна, сповнена глибокого психологізму та неоднозначності,ця новела не тільки не лишає читача байдужим, але й змушує замислитись над цінністю людського життя та тонкими гранями моральності перед лицем справжнього суспільного лиха.

План:
1. Страшна новина
2. Історія голодного життя та поневірянь Гриця
3. Страшне рішення
4. Втоплення Доцьки та прощання зі старшою
5. Розпач ГрицяЧитайте подібні твори

Твір на тему «Чому плакав імператор» по казці Ганса Крістіана Андерсена «Соловей»

Твір «Лист до героя твору»

Аналіз твору «Каторжна» Б. Грінченка: тема, ідея, проблематика, план. Образ Докії

Твір «Лист до улюбленого письменника"

Цитатна характеристика Григорія Многогрішного

Головні герої твору «Марія» Уласа Самчука

Аналіз твору «Марія» Уласа Самчука

Головні герої повісті «Конотопська відьма» - цитатна характеристика

Аналіз твору «Конотопська відьма» Г. Квітки-Основ’яненка

"Що робить людину людиною", твір за "Міщанином-шляхтичем"

Твір «Людина в життєвих випробуваннях» за «П’ятнадцятирічним капітаном» Жюля Верна

Твір-роздум «Анна Кареніна – історія трагічного кохання»

Характеристика образів твору «Земля» О. Кобилянської

Аналіз твору Б. Харчука «Планетник»

Ліна Костенко «Маруся Чурай» - аналіз та образи

«Зачаровна Десна» О. Довженко - аналіз та образи

Цитатна характеристика Енея з поеми І. Котляревського «Енеїда»


Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика