Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів


Загрузка...


Твір на тему Максим Рильський

Максим Тадейович Рильський був талановитою й багатогранною особистістю, і це повною мірою відобразилось у його творчості. Окрім поезії він цікавився літературознавством, фольклористикою, вивчав світову  культуру, був майстерним перекладачем з декількох іноземних мов, а також брав активну участь у громадському житті.

Свою першу збірку поезій «На білих островах» Рильський видав у п’ятнадцятирічному віці, і в ній уже було помітно великий потенціал поета. У 20-х  роках ХХ століття він входив до когорти «неокласиків», художнє світобачення яких базувалося на естетичних досягненнях світової культури та несприйнятті явища масовості та невігластва в культурі сучасного їм радянського суспільства.

Мова поезій Рильського багата епітетами, метафорами, порівняннями. Поет використовує стилістичні прийоми дуже майстерно – навіть звуки у словах нагадують музику природи. У наведених нижче рядках ніби чуємо ніжний плескіт води:

Глибшає далеч. Річка синіє,
Річка синіє, зітхає, сміється…
Де вас подіти, зелені надії?
Вас так багато – серце порветься.

Життєвий і творчий шлях Максима Рильського складний, адже він жив у непрості часи. Його молодість прийшлась на злам епох, коли Російську імперію змінила імперія Радянська і стали іншими державна ідеологія та її вимоги до митця. Нова влада диктувала свої правила, існувала жорстка цензура, тому по-справжньому щирому, талановитому поетові стало неможливо виражати свої думки, почуття, ставлення, якщо вони не збігалися з офіційною ідеологією.

Такі суворі обставини зломили багато талановитих людей, проте Максим Тадейович знайшов у собі сили для творчості в складних умовах. Його завжди надихала природа, а ґрунтовна гуманітарна освіта та філософське бачення життя допомагало проникати в потаємні куточки людської душі. Тому, намагаючись не сперечатися з радянською цензурою, Рильський піднімається в своїй творчості від проблем суто класових до загальнолюдських, незалежних від жодної політики. Переживши репресії 30-х років, поет виходить на новий рівень творчості. Згодом його талант визнають у всій країні – він буде академіком АН СРСР та очолюватиме Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР.

Мені здається, найбільша заслуга Максима Рильського як митця в тому, що він оспівав прості та найбільш важливі для людства речі – неоціненність природи, гідність людини, цінність кожної особистості, повагу до інших – те, що залишається навіки.  Людина є частиною природи, що  відкликається на кожний порив її душі, супроводжує кожен період її життя, а любов до рідного народу дає силу, мудрість, витривалість:

Немає
Мудріших, ніж народ, учителів;
У нього кожне слово – це перлина,
Це праця, це натхнення, це  людина.Читайте подібні твори

Твір на тему "Шевченко-художник"

Метафора - приклади в літературі. Метафори з творів М. Рильського


Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика