Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів


Загрузка...Слово – носій добра, істини та краси

          «Я на сторожі їх поставлю слово»  Т.Г.Шевченко

Слово – це наш найцінніший скарб. Воно супроводжує нас від народження. Перші матусині слова… Ми їх не пам’ятаємо. Проте в перші хвилини життя, прийшовши у цей невідомий світ, дитина чує слова любові. Вони дають відчуття затишку та тепла.

Слово до слова – так і створюється мова. Вона з’являється не раптом. Мова проходить довгий шлях розвитку. Вона росте и шириться разом зі своїм народом. Рідна мова таїть у собі народну душу.

Великі митці та письменники завжди розуміли силу слова. Вони раз за разом нагадують нам про красу та своєрідність рідної мови. Але на цьому її можливості не закінчуються.

Слово супроводжує нас впродовж життя. Ми вчимося його використовувати у власних цілях. Красиво и переконливо говорити - ціла наука. Багато людей вивчають ораторське мистецтво, адже розуміють – слово ключ до людини, її дій та вчинків. Словом можна похвалити та покарати, викрити зло та втішити нещасного. Влучне слово здатне захистити не гірше, ніж зброя.

«Слово, моя ти єдиная зброє...» - пише Леся Українка, слабка та виснажена хворобою жінка, проте велика поетеса та мужній борець за свободу. Вона, високоосвічена та талановита, знала декілька мов і як ніхто розуміла страшну і в той же час велику силу слова.

Слова допомагають нам висловлювати такі прекрасні почуття як любов, дружба, повага та вдячність. Завдяки словам ми можемо ділитися цими почуттями, передати їх іншим.

На жаль, слова не завжди використовують для добра. Іноді завдяки силі слова людей обманюють, їх судженнями маніпулюють. Гіркі слова, сказані в розпалі гніву, ранять не менше, ніж дії. Дуже часто вони приносять біль та розчарування. «Мова – найстрашніша зброя: легше вилікувати рану від меча ніж від слова», писав П.Кальдерон де ла Барка.

Отже, слово – багатогранне. Від нас залежить, стане воно добрим чи злим. На мій погляд, варто робити усе для того, щоб в світі ставало все більше любові, істини та краси, а для цього треба словом і ділом творити добро кожен день.Читайте подібні твори

Есе на тему «Освіта, культура та цивілізація»

Есе «Медицина та її функції»

Твір «Мова, якою не спілкуються, стає мертвою»

Твір на тему «Українська мова в світі і в моєму житті»

Есе на тему: «Економіка України: основна проблема»

Твір на тему «Віра»

Есе на тему «Моя кар'єра»

Твір на тему «Мова та спілкування в житті людини»

Твір на тему «Культура мовлення»

Твір «Доля мови – це доля нації»

Твір-есе на тему «Сенс життя людини»

Приклад есе на тему «Освіта»

Твір-роздум «Що я можу зробити для рідної мови»

Твір на тему «Що для мене рідна мова»

Твір “Сила слова” або “Слово — це зброя”

Твір-роздум про мову "Мова – душа народу"

Твір на тему «Українська мова» (для старших класів, до ЗНО)


Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика