Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів

Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)

Відповіді на білет № 15 ДПА-2013 9 клас «Світова література»

1. Визначте особливості композиції "Божественної комедії" Данте та її роль у розкритті ідейного задуму твору.

Композиція «Божественної комедії» побудована надзвичайно символічно. Вона складається з трьох частин. Частина перша – «Пекло» складається з 34 пісень. Дві перші з них –вступні частини, де герой блукає алегоричними лісовими хащами. Це симолізує його пошуки істини, де він, врешті-решт, втрачає орієнтири у морі знань та почуттів. У хащах він зустрічає звірів, які симолізують людські пороки: лева, який є уособленням пихатості та гордині, рись, яка уособлює пристрасть, а також вовчиху, яка уособлює жадібність, бажання наживи, ненажерливість. У такому товаристві поет не може знайти дороги. Правильний вихід з лісу тут уособлює правильний життєвий шлях, який так непросто знайти.

Далі йдуть 32 пісні про пекло. Пекло знаходиться у прірві, в якій дев’ять кіл. Чим глибше знаходиться коло, тим страшніше грішники, що знаходяться там. Така структура уособлює глибину падіння людей. У останньому колі, у найнижчому місті світу «Божественної комедії» сидить диявол, Люцифер.

Інші дві частини твору під назвою «Чистилище» та «Рай» налічують кожна по 33 пісні. Для Данте 33 має символічне значення: це вік Іісуса Христа, число гармонії. Частина «Пекло» має іншу кількість пісень, тому що в пеклі гармонії немає. А усього у творі 100 пісень, бо ця цифра символізує досконаласть.

Чистилище знаходиться на горі та налічує сім кіл. Це не випадково – у колах люди очищуються від семи основних гріхів. Цим вище коло, тим чистіша душа, що перебуває у ньому. На вершині гори знаходиться Рай, де насолоджуються життям праведники в оточенні янголів. Ще вище – емпірей, де герой зустрічає Бога в оточенні божественних сутностей. Вищі сили, як і сили зла, знаходяться у крайній точці, тільки тепер у найвищий. Симметрічна побудова твору підкреслює це смисловий контраст.

Структура «Божественної комедії» цілком відповідає основній ідеї твору – це шлях людини від оман і страждання – через очищення – до духовної гармонії та божественного просвітління. У композиції твору це символічний шлях з лісових хащ через пекло до чистилища, з якого можна досягти Раю і небесних чертогів.

2. Дайте характеристику образу Тетяни Ларіної в романі Олександра Пушкіна "Євгеній Онєгін".

Образ Тетяни в «Онєгині» - це образ жінки-мрійниці, жінки з чистою душею, палким серцем та водночас з великим почуттям власної гідності.

Тетяна на початку твору – ще майже дитина. Вона мовчазна, сором'язлива, любить посумувати біля вікна, не любить галасливі ігри та дівчачі балачки своєї сестри та її подруг. Через це у своїй родини Тетяна видається «чужою дівчинкою», вона не вміє попрохати про ласку. В той час, коли всі навколо милуються її пустотливою сестрою Ольгою, Тетяна завжди одинока.

Проте Тетяні знайомі найтонші душевні порухи: вони просто не розкриваються для інших. Вона – романтична особистість. Тетяна обожнює читати книги, переживає з їхніми героями різноманітні почуття. Її цікавить усе таємниче. Тому Тетяна любить слухати народні легенди, містичні історії що їх розповідає стара няня.

«Татьяна верила преданьям

Простонародной старины,

И снам, и карточным гаданьям,

И предсказаниям луны»

Коли Тетяна закохується, глибина її романтичної натури розкривається. Вчорашня боягузлива дівчина виявляється сміливою. Вона перша признається Онєгіну в коханні, пише йому листа. Її кохання йде від самого серця, воно чисте, ніжне, сором'язливе. Навіть цинік Онєгін бачить, яка мрійлива дівчина стоїть перед ним, він не наважується грати з нею. Проте поцінувати глибину, пристрасть її кохання він не вміє. Тетяна, закохавшись, стає дуже чутлива, вона навіть передбачає трагедію вбивства Лєнского та від`їзду коханого.

Образ Тетяни Ларшної через кілька років у Петербурзі вже інший, не наївний. Тетяна тепер не наївна, вміє тримати себе у вищому світі, неприступно та по-царські величаво. І при цьому вона не зрікається себе, поводить себе природньо. Тетяна вважається королевою столиці, і Онєгін раптом закохується. Але тут Тетяна виявляє власну гідність. Вона залишається вірною своєму чоловікові, хоч в глибині душі ще живе її кохання. Сила волі допомогамає їй дотримати чесність, благородство по відношенню до своєї родини. Таким чином Тетяна є еталоном чутливої, але сильної та порядньої жінки.

Список билетов

Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика