Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів

Цитата дня

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта (М. А. Шолохов).

Відповіді на білет № 12 ДПА-2013 9 клас «Світова література»

1. Охарактеризуйте Відродження як історичну і культурну добу (хронологічні межі, значення терміна, найвидатніші представники).

Історична та культурна доба Відродження розпочинається у 14 столітті в Італії та завершується у 17-му столітті, поширившись по всій Європі. Вона розділяється на Протовідродження, раннє, високе (період розквіту), пізнє Відродження та окремо виділяється північне Відродження ( в Англії та Нідердландах)

Основні ідеї Відродження – це утвердження гідності людини, оспівування її краси, великих можливостей людського розуму, волі, творчого потенціалу. Це називається принципом гуманізму.

Можливості людини мають залежати від її власного розуму та талантів, а не від походження – наголошували мислителі епохи Відродження. В цей час культура та мистецтво виходять з-під влади середньовічних церковних догматів, але не поривають з вірою в Бога. Саме тому культура Відродження носить світський, а не релігійний характер. Захоплення «ідеальним», «духовним», «небесним» поступається інтересом до пізнання реального, земного світу, як колись було в античності.

Природа тепер розглядається, як гармонійний світ божественної благодаті, отже, обожнюється. Відкинута ідея гріховності людини та її тіла, що панувала у середньовіччя. Тепер краса людського тіла оспівується художниками та письменниками. Термін «Відродження», власне, і виник, описавши повернення до цінностей античного світу: краси, радості життя, досконалості в мистецтві, а також повернення до ідей гармонії духовного та тілесного в людині. Навіть герої традиційних біблійних сюжетів (мадонні, святі) на картинах художників доби Відродження набувають рис реальних людей.

Видатні представники Відродження в живописі та архітектурі: скульптор Донателло, художники Джотто, Мікеланджело Буонаротті, Рафаель Санті, Сандро Ботічеллі, Тіціан, Альбрехт Дюрер, художник та інженер Леонардо да Вінчі та інші.

Видатні представники Відродження в літературі: Мішель де Монтень, Вільям Шекспір, Франческо Петрарка, Франсуа Рабле, Мігель Сервантес, Лопе де Вега. У витоків Ренесансу також стояли такі середньовічні митці як Данте Аліг`єрі, Джованні Бокаччо.

Мислителі, повіривши у безмежні можливості людини змінювати світ на краще, шукають модель ідеального суспільства. Так народжуються утопії (в перекладі з грецького — місце, якого немає) – ідеальний острів «Утопія» Томаса Мора та «Місто сонця» Томи Кампанелли.

2. Назвіть і прокоментуйте основні мотиви поезій Генріха Гейне. Прочитайте вірш напам’ять (за вибором учня).

Генрих Гейне – поет-романтик, «один з найбільших ліриків світу», як назвав його український поет Максим Рильський. Основні мотиви його поезій поділяються на два напрями. Перший – це ніжна лірика кохання поета-романтика. Друга – це громадянська лірика, оспівування ідеалів рівності в суспільстві, боротьби за соціальну справедливість, революцій.

Кохання для Гейне було святинею, яка прикрашає світ, рухає душу людини вперед, не даючи їй закиснути в матеріальному світі.«Найглибша істина розквітне лише з найглибшої любові. Ніде у всесвіті немає нічого прекраснішого й ліпшого, ніж людське серце» - казав Гейне.

Водночас Гейне казав про себе, що несе на своїх плечах «усі злигодні світу». Дуже багато уваги він приділяє соціальних несправедливості, нерівності бідних та багатих у суспільстві, приниженим до нужденності людям, обивательскій «кислятині». Причому, Гейне в поезії не такий, як більшість роматиків, не пасивний спостерігач, не песиміст. Він громадянин, активний борець. Таким чином, будучи представником напряму романтизму, Гейне фактично став одним з засновників нового напряму в поезії, реалізму. Гейне вказує, яких саме негативних рис було б добре позбутися: в економіці, в політиці, в побуті.

***

Чомy троянди немов неживі,

Кохана, скажи мені?

Чомy, скажи, в зеленій траві

Фіалки такі мовчазні?

Чомy так гірко дзвенить і співа

Жайворонком блакить?

Чомy в своєму диханні трава

Тління і смерть таїть?

Чомy холодне сонце поля

В задумі похмурій мина?

Чомy така пустельна земля

I сіра, мов труна?

Чомy мене, мов безумця, в пітьму

Моя печаль жене?

Скажи, кохана моя, чомy

Покинула ти мене?

Список билетов

Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика