Училка

Внимание! Этот сайт не использует никакой пользовательской информации. Для корректной работы присутствует код внешних сервисов Google, Yandex, Liveinternet, Smi2 и Marketgid, которые могут получать и хранить информацию о пользователях согласно собственной Политики конфиденциальности. Если Вы используете наш сайт, Вы автоматически согласны с этим


Головна
Твори на вільну тему
Твори з літератури
Діалоги
Диалоги на русском
Твори до ЗНО
Відповіді до ДПА
Світова літ-ра ДПА
Англійська мова
Сочинения на русском
Словник синонімів
Казки українською
Українські загадки
Детские стихи
Диктанти
Довідник укр мови
Словник фразеологізмів

Пошук по словнику синонімів


Українські синоніми на літеру

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З І Ї К Л М Н О П Р C Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я 

Словник синонімів української мови онлайн

Синоніми – це слова, які відрізняються одне від одного звуковим складом, але означають назву одного поняття з різними відтінками в його значенні або з різним стилістичним забарвленням. (Г.О. Козачук «Українська мова для абітурієнтів»). Такі слова поєднуються в синонімічний ряд, в якому одне – найуживаніше та стилістично нейтральне – називається стрижневим. Саме стержневе слово виділене крупним шрифтом та кольором у статтях нашого словника.

Значення синонімів дуже велике, адже від того, наскільки правильно і доречно підібрані слова, залежить точність і виразність мовлення, а отже й точність передачі інформації.

У мові практично немає синонімів з ідентичним значенням. Семантичні синоніми – це ті синоніми, що відрізняються один від одного відтінками значення, напр., давній – старий – колишній – старовинний – старожитній. Часто кожне із слів у синонімічному рядку сполучається лише з певними іншими словами в словосполучення. Напр., ми кажемо: давній звичай, але старий дід, древні греки, але колишні співпрацівники, стародавня споруда, але старосвітська родина.

Стилістичні синоніми – це слова однакові за значенням, але різні за стилістичним забарвленням, тож їх вживання буде доречним чи ні в певному стилі мовлення. Наприклад, говорити, базікати, мовити.

Синоніми допомагають нам якомога чітко висловити думку, а також уникати частих повторів тих самих слів у невеличких відрізках мовлення.

Пропонований словник синонімів української мови онлайн створений на основі «Практичного словника синонімів української мови» Святослава Караванського та «Синонімічного словника української мови» Левка Полюги.

Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика